Британія збільшує видатки на оборону

Британія збільшує видатки на оборону

Британія збільшує видатки на оборону
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Фото: АР

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про збільшення видатків на оборону в найближчі два роки на суму 5 млрд фунтів стерлінгів (близько 6 млрд дол. США), щоб протистояти загрозі з боку Росії та Китаю. Про це повідомляє The Telegraph.

"Останнього року ми дуже чітко бачили, як глобальні кризи впливають на нас вдома. Жахливе вторгнення РФ в Україну, що підвищило ціни на енергоносії та харчі. Ми зміцнимо нашу національну оборону, від економічної безпеки до ланцюгів постачання технологій і досвіду розвідки, щоб гарантувати, що ми більше ніколи не будемо вразливі для дій ворожої держави", — сказав Сунак.

Додаткові 5 млрд фунтів стерлінгів, які будуть виділені протягом наступних двох років, доведуть витрати на оборону до 2,25% ВВП до 2025 року проти 2% у 2020 році. Витрати на оборону в 2021/22 роках становили 71,4 млрд фунтів стерлінгів. Це п'ята за величиною сфера витрат уряду Великої Британії.

Понад 3 млрд фунтів стерлінгів буде інвестовано в ядерний захист, включаючи постачання AukusAUKUS — тристоронній оборонний пакт, утворений Австралією, Великою Британією і США. Альянс спрямований на протидію зростанню військової присутності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. У рамках альянсу військово-морський флот Австралії вперше отримає можливість будувати атомні підводні човни., а 1,9 мільярда фунтів стерлінгів буде використано для поповнення запасів боєприпасів, вичерпаних завдяки пожертвуванням Україні.

Однак, як зазначає газета, військові поставили питання, чому не було виділено грошей саме на сухопутну війну.

Колишній головнокомандувач британської армії лорд Даннатт, порівняв цю суму з "скупістю 1930-х років".

"Звичайно, це правильно вкласти гроші на заміну запасів боєприпасів, які ми пожертвували Україні, але це взагалі нічого не говорить про збільшення інвестицій у наші власні сухопутні сили. Це незмінна слабкість, яка є дуже небезпечною для європейської колективної безпеки. Ця слабкість нагадує 1930-ті роки, коли ми відмовлялися переозброюватися, поки не стало надто пізно", — сказав Даннатт.

Раніше британський прем'єр заявив, що війна в Україні завершиться за столом перемовин, але при цьому українці на чолі з президентом Володимиром Зеленським мають бути "у найкращій ситуації", зокрема завдяки постачанню західної зброї та успіхам на передовій.

Читайте також

Британія передасть Україні вдвічі більше танків Challenger 2, ніж обіцяла — посол Пристайко

У Лондоні частину вулиці біля посольства РФ перейменували на честь Києва

На початок