Швейцарія знищує системи ППО, які могла б використати Україна — ЗМІ

Швейцарія знищує системи ППО, які могла б використати Україна — ЗМІ

Швейцарія знищує системи ППО, які могла б використати Україна — ЗМІ
. ППО Rapier. Фото: Nirazul / Wikipedia

Швейцарська армія утилізує наявні в неї ракети для систем протиповітряної оборони, закуплені в 1980-х роках, які могли б стати в пригоді Україні для захисту цивільної інфраструктури.

Про це повідомляє NZZ.

Зокрема йдеться про утилізацію 60 зенітно-ракетних комплексів малої дальності Rapier. Зазначається, що Швейцарія вже знищила частину ракет.

"Планується, що всі системи будуть демонтовані та утилізовані в рамках цих інших траншів", — розповів представник федерального офісу оборонних закупівель Armasuisse Кай-Гуннар Сіверт.

Причиною рішення стало те, що Швейцарія планує повністю вивести Rapier з експлуатації з кінця 2022 року. При цьому така ухвала уряду країна викликала суперечки з огляду на оборонні потреби України.

"Ракети старі, але ще не зовсім застарілі. Вони можуть бути дуже добре використані проти цілей, що низько летять, таких як безпілотники", — зазначає Петер Шнайдер, колишній головний редактор "Allgemeine Schweizerische Militaerzeitschrift".

На переконання Шнайдера, ракети могли б допомогти Україні захистити інфраструктуру.

"Це абсурд, що ми утилізуємо оборонну зброю у Швейцарії", — зазначив член Національної ради Франсуа Пуанте, який підтримує передачу зброї Україні.

Читайте також

Швейцарія може продати свої танки Leopard, аби їх можна було передати Україні

Німеччина хоче придбати у Швейцарії 96 танків Leopard 1 для України

На початок