"Будь-яке наступне місто може спіткати та ж доля": Кулеба розповів, чи виведе Україна війська з Бахмута

"Будь-яке наступне місто може спіткати та ж доля": Кулеба розповів, чи виведе Україна війська з Бахмута

"Будь-яке наступне місто може спіткати та ж доля": Кулеба розповів, чи виведе Україна війська з Бахмута
. Глава МЗС України Дмитро Кулеба, грудень 2022 року, Київ, фото: АР

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню Bild заявив, що Сили оборони вестимуть оборону Бахмута доти, доки це буде можливо, оскільки виведення військ призведе до аналогічної ситуації в інших прифронтових містах.

Текст інтерв’ю оприлюднений на сайті видання.

Про ситуацію в Бахмуті

"Якщо ви виходите з Бахмута, що це змінює? Росія захопить Бахмут і продовжить наступ на Часів Яр, тому будь-яке наступне місто за Бахмутом може спіткати та ж доля", — зазначив він.

Міністр наголосив, що Україна намагається чинити максимальний супротив російській агресії.

"Коли хтось вривається у ваш будинок, ви не задаєте собі питання, як довго ви можете протистояти хлопцеві, який увірвався у ваш будинок і намагається вбити вас і вашу родину і пограбувати все, що є в будинку, чи не так? Ви думаєте, що ще ви можете зробити, щоб вигнати його зі свого дому і змусити поліцію заарештувати його", — зауважив урядовець.

Про ракетні обстріли

Дмитро Кулеба зазначив, що Україна спільно зі союзниками може зупинити виробництво ракет і безпілотників в Росії, запровадивши нові жорсткі санкції щодо цієї галузі.

"Ми зробили пропозицію Європейському Союзу в рамках G7. Я особисто надіслав список компаній, які безпосередньо займаються виробництвом ракет", — сказав міністр.

За його словами, при цьому поки що Україна не бачить достатніх санкцій щодо цих компаній.

"Я справді збентежений, і ми бачили кілька, небагато санкцій проти компаній, які займаються виробництвом безпілотників і ракет, які включені до 10-го пакета санкцій ЄС, але можна було зробити набагато більше, і багато чого слід зробити більше", — зауважив Кулеба.

Про демонстрації у Німеччині проти надання зброї Україні

Голова МЗС висловився скептично щодо людей, які виходять на протести у Німеччині щодо скорочення військової підтримки України.

"Я вважаю, що ці люди повинні бути чесними, і їм потрібно перефразувати свої гасла — замість "Зупиніть війну! "Ні" продажу зброї", вони повинні написати те, що вони насправді мають на увазі: нехай росіяни вбивають, катують і ґвалтують українців, тому що якщо у нас не буде зброї, щоб захистити себе, це буде так", — зауважив міністр.

Він заявив, що Україна найбільше прагне миру.

"Запевняю вас, що кожен українець, навіть солдат в окопах, який вбиває російського солдата, який атакує його в цю саму хвилину, хоче миру більше, ніж наймирніший протестувальник біля Бранденбурзьких воріт", — додав Кулеба.

Про диверсію на "Північному потоці"

Дмитро Кулеба наголосив, що уряд України не має стосунку до вибухів на російських газогонах у Балтійському морі.

"Я можу сказати, що за цим не стоїть українська влада, що вони цього не зробили. Це не була дія, керована урядом", — підкреслив він.

Міністр додав, що з нетерпінням чекає на обговорення цього та інших питань із німецьким урядом.

"Анналена Бербок прокоментувала це, і я згоден з нею. Треба дочекатися висновків офіційного розслідування, тому що те, що зараз відбувається, — це своєрідне навішування ярликів. Уряд цього не зробив. Я не знав про це. Про цю версію я почув із газети", — зауважив урядовець.

Про допомогу від Німеччини та зброю

На переконання Дмитра Кулеби, Німеччина дійсно могла б більше допомогти Україні з боєприпасами, зокрема артилерійськими.

"Ми сіли з українськими представниками та німецькою збройною промисловістю і німецька промисловість у моїй присутності вимагала від німецького уряду одного: підписаних контрактів. Ми готові доставити. Отже, проблема в уряді", — переконаний він.

При цьому міністр не очікує, що постачання винищувачів відбудеться найближчим часом, оскільки це дуже складне завдання з логістики та технічної точки зору.

"Тому ми радимо вже зараз розпочати підготовку українських пілотів на західних літаках, щоб, коли буде прийнято рішення про надання літаків, ми не витрачали час чи багато місяців на навчання", — підкреслив Дмитро Кулеба.

Про "Оскар"

Міністр також розкритикував рішення не запрошувати до виступу президента Володимира Зеленського на 95-ту церемонію вручення нагород премії Американської академії кінематографічних мистецтв і наук.

"Я думаю, що якщо "весь Захід" отримає "Оскар" за найкращий іноземний фільм, а президенту Зеленському, який воює, керує країною, веде найбільшу війну в Європі після Другої світової війни, не буде дозволено виступати на "Оскарі", ви можете не знайти кращого прикладу лицемірства топменеджерів і продюсерів кіноіндустрії. Слова "смішно" недостатньо, щоб описати це лицемірство", — підкреслив Дмитро Кулеба.

Читайте також

Диверсанти використали зафрахтовану яхту для підриву "Північного потоку" — Spiegel

На початок