У Рівному священника "звільнили через аморальність". Він подає до суду

У Рівному священника "звільнили через аморальність". Він подає до суду

У Рівному священника "звільнили через аморальність". Він подає до суду
у жовтому – єпископ Гавриїл, у блакитному – Петро Остапчук. Фото: сайт єпархії

У Рівному священника Петра Остапчука, який правив у мікрорайоні Золотіїв, заборонили в служінні. Відповідний указ з'явився на сайті Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ. Керуючий єпархією зазначив, що причиною стала аморальна поведінка панотця. Той у свою чергу заявив, що звернеться до суду і теж "має питання" до поведінки єпископа.

Журналісти Суспільного спілкувались із двома сторонами: розмова з єпископом Гавриїлом, який і підписав відповідний указ, тривала чотири хвилини. Розмова зі священником Петром Остапчуком – 52. Зазначимо, що парафію в Золотієві священник очолює з 2002-го року, спершу це була автокефальна церква, а після Об'єднавчого Собору у грудні 2018-го стала парафією Православної церкви України.

Позиція єпископа

Зі слів єпископа ГавриїлаАрхієрей Православної Церкви України (до 15 грудня 2018 року — Української автокефальної православної церкви), єпископ Рівненський і Сарненський. Наймолодший за єпископською хіротонією учасник Об'єднавчого собору (1973 р.н.)., проблеми зі священником буцімто тривали десяток років і почались ще до того, як нового керівника призначили на кафедру у 2018-му році.

"Я говорив з отцем Петром, хотів мирно це зробити, Єпархіальна рада з ним говорила. Але він не хоче слухати нікого. Причина головна – він двічі був одружений і згідно канонів Церкви не може бути священником. Почалась аморальність життя, він розвівся і з тією, і з тією", – сказав Суспільному єпископ Гавриїл.

У Рівному священника "звільнили через аморальність". Він подає до суду

Владика також додав, що прихильниками отця на парафії залишилось "усього кілька жінок".

"В нього немає там з ким робити проблем. Я призначив іншого священника, в неділю вже буде богослужіння надворі. Наша громада канонічна і вже має іншого священника", – каже єпископ.

Позиція священника

Отець Петро Остапчук з самого початку майже годинної розмови зазначив, що, на його думку, вчиняється спроба рейдерського захоплення храму. Він вважає, що громаду обманом збурили проти нього і почалось це ще з літа 2019-го. А причиною, припускає, може бути, серед іншого, і 10 соток землі, що біля церкви.

"На мене написали скаргу. Знаєте, не так смішно, як гірко читати ту скаргу, просто Сатана сміється. І на підставі цієї скарги, без всякого розслідування, він (єпископ,-ред.) мене раптово знімає з настоятельства церкви", – каже панотець.

Священник Петро Остапчук також розповів, що коли зрозумів, що примирення з єпископом не буде, то намагався змінити єпархіальну юрисдикцію. Однак, спроба перейти з Рівненсько-Волинської єпархії в підпорядкування Рівненсько-Острозької успіхом не закінчилась.

Суспільне попросило прокоментувати панотця мотивацію його заборони в служінні – аморальність. Натомість він попросив подати його публічне питання з цього приводу до підписанта указу:

"А як, на вашу думку, владико, митрополит Іоан БондарчукПершоієрарх нововідродженої у 1990 році Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ). 9 листопада 1994 загинув у ДТП за нез'ясованих обставин., засновник автокефальної церкви в Україні, прийняв канонічну сповідь у Петра Остапчука і спряв моєму вступу до семінарії. Невже цей митрополит не є розумнішим за вас, коли благословив на священство?! Потому митрополит ДанилоМитрополит Чернівецький і Буковинський. 28 квітня 1990 одним з перших кліриків РПЦ прийняв сан єпископа в УАПЦ з титулом "Чернівецький і Буковинський". висвятив мене. Невже він не розумніший за вас, коли прийняв мою сповідь? Чому ви виносите сміття в інформаційний простір?", – каже священник.

Під час розмови панотець неодноразово повторював, що і у нього є претензії до поведінки та життя єпископа і про них говоритиме на суді.

У Рівному священника "звільнили через аморальність". Він подає до суду
церква Покрови Пресвятої Богородиці. Фото: Олексій Бобер

На парафії в Золотієві, додав священник, найближчої неділі, 21 червня, також планують провести парафіяльні збори, де обговорять ситуацію, що склалась.

Нагадаємо, випадок заборони у служінні священника ПЦУ в Рівному був у червні 2019-го року. Тоді за участь у "несанкціонованому псевдоцерковному деструктивному зібранні у Свято-Володимирському соборі 20 червня" архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон "звільнив" протоієрея Віталія Друзюка. Духівник був настоятелем Всіхсвятської парафії на вулиці Шухевича. Сам священник сказав, що цього указу не визнає, адже залишається вірним патріарху УПЦ КП Філарету.

На початок