США запроваджують 200% мито на алюміній з РФ

США запроваджують 200% мито на алюміній з РФ

США запроваджують 200% мито на алюміній з РФ
Президент США Джо Байден. Фото: Getty Images

Уряд США з березня введе 200% мито на імпорт алюмінію, та алюмінієвих товарів із Російської Федерації. Про це йдеться в указі президента США Джо Байдена на сайті Білого дому.

"Росія продовжує свою війну проти України. Російська алюмінієва промисловість є ключовою частиною оборонно-промислової бази Росії і відіграє важливу роль у постачанні Росії зброї та боєприпасів, що використовуються у війні. Крім того, війна Росії проти України спричинила зростання світових цін на енергоносії, що завдало прямої шкоди алюмінієвій промисловості США", — йдеться в указі.

Байден визначив, що для подальшого скорочення імпорту виробів з алюмінію та збільшення використання внутрішніх потужностей необхідно запровадити, починаючи з 10 березня 2023 року, 200% мито на алюмінієві вироби, які є продуктом Росії, і похідні алюмінієві вироби, які є продуктом Росії.

Також починаючи з 10 квітня 2023 року, США запровадять 200% мито на алюмінієві вироби, якщо будь-яка кількість первинного алюмінію, який використовується у виробництві алюмінієвих виробів, виплавляється в Росії.

"Первинний алюміній" — той, який отримують з руди, на противагу вторинному алюмінію, який отримують з переробленого металевого брухту.

Раніше 24 лютого Сполучені Штати в координації з G7 оголосили про запровадження нових санкцій проти металургійного та гірничодобувного секторів економіки РФ, а також проти 22 фізичних осіб та 83 організацій.

Читайте також

В ООН підтримали українську "формулу миру", китайські пропозиції миру. Роковини війни. Онлайн

Китай оприлюднив свій "мирний план" щодо війни в Україні.

Поки ми живі. Три історії про ціну великої війни

На початок