США передали Україні історичні предмети, які незаконно намагались ввести з РФ

США передали Україні історичні предмети, які незаконно намагались ввести з РФ

США передали Україні історичні предмети, які незаконно намагались ввести з РФ
Пані посол України у США Оксана Маркарова оримує предмети історичної спадщини, конфісковані при спробі ввезення росіянами у США. Фото: Олександр Ткаченко / Telegram

Сполучені Штати передали Україні предмети історичної спадщини, затримані митно-прикордонною службою США при спробі незаконного ввезення з РФ. Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Офіційна церемонія передачі артефактів відбулася у посольстві України у США. Серед переданих речей: мечі-акінаки скіфської культури VI-V ст до н.е. (ареал поширення – лісостепова, степова частина України та АР Крим) та крем’яна шліфована сокира III тисячоліття до н.е., що, за інформацією Інституту археології України належить до культури кулястих амфор.

Ткаченко подякував правоохоронним органам США і України та всім причетним, що здійснили таку операцію.

"Ми повернемо все, що вкрала у нас Росія — території, людей, предмети мистецтва та культурну спадщину", — зазначив міністр.

За заявами української влади російське вторгнення в Україну супроводжується руйнуванням і розграбуванням історичних місць і скарбів у промислових масштабах. В Інтерв'ю АР Ткаченко заявив, повикрадали експонати у майже в 40 українських музеях. Пограбування та руйнування культурних об’єктів завдало збитків, які оцінюються сотнями мільйонів євро.

Читайте також

Як Росія грабує культурну спадщину України — "Межі" з археологинею Евеліною Кравченко

Викрадене скіфське золото в Мелітополі допомогли знайти окупантам місцеві колаборанти

На початок