Уряд схвалив постанову щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми судовими позовами України у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції України.
Постанова накладає мораторій на виплату держкоштів позивачам, кінцевими бенефіціарами яких є Росія або самі росіяни зі статутним капіталом у компанії-позивачці, що має частку в статутному капіталі від 10%.
"При цьому дія мораторію не поширюватиметься на безоплатне відчуження або передачу на користь України та на задоволення вимог НБУ за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності", — йдеться у повідомленні.
Таким чином мораторій не зможе бути використаний банківськими установами як привід для уникнення сплати боргів перед Нацбанком.
Окрім того, постанова врегульовує питання набуття права власності на майно осіб, пов'язаних з Росією, на підставі рішення суду або у порядку спадкування з метою виконання такими особами обов'язків, які виникають з набуттям права власності.
"Так, на підставі рішення суду або у порядку спадкування люди, пов’язані з РФ, набуватимуть право власності на майно (оскільки обмежити таке набуття неможливо) та зможуть володіти й користуватися цим майном", — повідомляє пресслужба Мін'юсту.
За словами міністра юстиції України Дениса Малюськи офіційне визнання державою права на спадщину шляхом його реєстрації надасть можливість вимагати виконання обов'язків, які виникають з набуттям права власності, зокрема сплати податку на спадщину та обов'язку щодо утримання майна.
"Крім того, це сприятиме виявленню активів, набуття яких особами пов'язаними з Росією, не було відображено в державних реєстрах. Таким чином "на радари" органів влади та правоохоронців потрапить майно, інформацію про яке не вносили до державних реєстрів, посилаючись на мораторій", — зазначає Денис Малюська.
Читайте також
Україна працює над механізмом конфіскації активів РФ — Шмигаль
У Мін'юсті розповіли у скільки обходиться утримання російських полонених
Шмигаль назвав орієнтовну суму збитків, завданих РФ, станом на 1 січня