Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині

Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині

Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині
Фото: Суспільне Полтава

Понад пів сотні переселенок та дітей безплатно розмістили на Полтавщині. Люди мешкають у чотирьох шелтерах, які створили представники громадської організації "Бюро гендерних стратегій та бюджетування", розповіла керівниця проєктів Наталія Шкоденко. Притулки організували у Полтаві та Нових Санжарах.

Юлія Кондратюк із 9-річним сином Дмитром із початку лютого живе у селищі Нові Санжари на Полтавщині. Вони з Авдіївки Донецької області.

"З початком бойових дій виїхали з міста в селище, де мешкають батьки. Перебували там якийсь час, це минулого року. Але обстріляли і там, було трошки пошкоджено будинок. І з дитиною я виїхала до Дніпра. Там нам запропонували переїхати до Нових Санжар", — каже переселенка з Донеччини Юлія Кондратюк.

Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині
Безплатне житло для переселенок з дітьми. Фото: Суспільне Полтава

Юлія та ще шість родин нині безплатно проживають у шелтері для переселенців. Облаштували його для жінок та дітей в одному із санаторіїв у селищі.

"Тут у нас вісім кімнат. Домовилися, що буде сім для проживання кожної сім’ї, і одна кімнатка для проведення нарад, занять, дитяча кімната. І, крім того, у нас тут ще раніше було організовано на поверсі дві кухні. Обладнання і майно ми отримали від різних гуманітарних організацій", — говорить директор санаторію у Нових Санжарах Анатолій Бодрий.

Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині
Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава

"Ми приїхали з Донецької області, місто Курахове. Приїхала я з мамою і двоє діток. Забезпечили нас добре. Пральна машинка є, плитка готувати є, холодильник є, начебто все у нас є, в кімнатах також все є. Інтернет нам провели, діти навчаються у нас", —говорить переселенка з Донеччини Наталія Тініна.

Чотири шелтери для жінок з дітьми облаштували у рамках проєкту громадської організації «Бюро гендерних стратегій та бюджетування», розповіла Наталія Шкоденко.

"Ця програма фінансується нашим іспанським донором за підтримки муніципалітету міста Мадрид. Ми маємо чотири шелтери, ми маємо 55 клієнтів зараз, фінансування розпочалося із листопада 2022-го року. Наше завдання – оплата оренди, комунальних і допомога клієнтам", — каже керівниця проєктів ГО "Бюро гендерних стратегій та бюджетування" Наталія Шкоденко.

Безплатне житло для переселенок з дітьми облаштували на Полтавщині
Житло для переселенок з дітьми. Фото: Суспільне Полтава

За словами Наталії Шкоденко, нині вільних місць у шелтерах немає. Окрім Нових Санжар, інші прихистки розміщені у Полтаві. Тетяна Масловець реєструвалася через сайт громадської організації.

"Я подала заявку, мені передзвонила Наталія, я приїхала сюди. Мені дуже допомогло, що житло безплатне, бо у мене немає можливості (винаймати – ред). Я одинока мати з дитиною на руках, садочки не працюють, бо війна. І ще й обстріли. Діти забезпечені усім – харчування, іграшки, ліки", каже переселенка із Дніпропетровщини Тетяна Масловець.

Як розповіла керівниця проєктів громадської організації Наталія Шкоденко, надаватимуть житло для людей приблизно до листопада 2023-го.

На початок