В обласній науковій бібліотеці є понад 4,5 тисячі примірників літератури мовами національних меншин. Це книжки польською, німецькою, угорською, болгарською, румунською, білоруською та єврейською мовами. Про це розповів заступник директора обласного департаменту культури і туризму Ігор Кульчицький.
За його словами, загалом в області зареєстровані 14 товариств різних національностей.

У відділ літератури іноземними мовами обласної наукової бібліотеки приходять ті, хто вивчають іноземні мови, а також представники національних меншин. Серед них – керівниця "Болгарського культурно-просвітницького клубу "Трендафіл" Ольга Бурило. У Болгарському культурно-просвітницькому клубі 30 членів. Жінка каже, учасники організації мають можливість читати книжки болгарською, які передали із міста Слівен у тернопільські книгозбірні.
"Вони у свій час подарували книжки. Ці книжки зараз знаходяться в фонді бібліотеки "Літературне Тернопілля". Також я з радістю дізналася, що буду заходити в цю бібліотеку наукову, буду брати книжки. Так само з'ясувалося, що є мовою оригіналу болгарські книжки".

Голова обласної організації "Єврейська община" Олесій Кайзер приніс книжки для наукової бібліотеки. Він не вперше дарує книгозбірні видання на івриті.
"У мене є дуже багато книжок. В краєзнавчому музеї є багато книжок. По Україні є дуже багато свитків Тори. Я спілкуюсь вільно на івриті. Трішки вчив, щось від дідуся і бабусі. І моя улюблена книжка "Сідур". "Сідур" – це порядок".

"Минулого разу, коли Олексій Кайзер до нас завітав в гості, він подарував нам близько 20 примірників книжок різної літератури. Це була художня література, навчальна, релігійна. Мовою івриту і в перекладі", – говорить працівниця відділу літератури іноземними мовами Юлія Чуйко.

Загалом у відділі літератури іноземними мовами є понад 4,5 тисячі книжок мовами національних меншин. Про це розповіла працівниця цього відділу Юлія Чуйко. За її словами, найбільше читають літературу польською мовою.
"Фонд відділу літератури іноземними мовами налічує 9 642 примірники. Якщо виділяти книжки нацменшин, то це становить 4 617 від загального фонду. Якщо піти глибше, це болгарська мова – 173 примірники, німецька – 1124, польська 717. Історично склалося, що найбільше представників польських нацменшин в Тернополі, тому література їхня користується найбільшою популярністю. Адже в нас також в бібліотеці відбуваються навчання польською мовою".

На Тернопільщині зареєструвалися 14 національно-культурних товариств національних меншин: поляків, євреїв, азербайджан, болгар, угорців, вірмен і німців. Половина із зареєстрованих товариств – польські. Про це повідомив заступник директора департаменту культури і туризму обласної військової адміністрації Ігор Кульчицький.
"Національно-культурні товариства наші, хоч вони і не є чисельні, але вони добре організовані, згуртовані, збираються переважно для задоволення своїх національно-культурних потреб, відзначення своїх національних свят, організовують для молоді вивчення мови. Також при національно-культурних товариствах діють аматорські художні колективи".

Читайте також
- У Тернополі школярі передали книги пораненим військовим