Полоненого правозахисника Максима Буткевича засудили до 13 років за "воєнні злочини". Зараз він у списках на обмін

Полоненого правозахисника Максима Буткевича засудили до 13 років за "воєнні злочини". Зараз він у списках на обмін

Доповнено
Правозахисник Максим Буткевич
Активіст Комітету солідарності з кримськими заручниками Максим Буткевич під час прес-конференції щодо голодування, оголошеного Олегом Сенцовим, у Києві, 21 травня 2018 р. Фото Ані Брессонова / УНІАН

Суд у самопроголошеній “ЛНР” засудив до 13 років колонії українського правозахисника Максима Буткевича за обвинуваченням у воєнних злочинах. Про це йдеться у повідомленні Слідчого Комітету РФ. Зараз Буткевич перебуває у списках на обмін.

Буткевича, який потрапив у полон, визнали винним за частиною 1 статті 356 КК (жорстоке поводження з цивільним населенням і застосування у збройному конфлікті заборонених методів) і частиною 3 статті 30, пунктами "а", "е" частини 2 статті 105 КК РФ (замах на вбивство двох осіб).

"Максим Буткевич з 20 березня минулого року проходив військову службу в окремому спеціальному батальйоні "Берлінго" ЗСУ на посаді командира взводу. 4 червня 2022 року в Сєвєродонецьку "Луганської Народної Республіки" Буткевич, отримавши наказ оглянути вулиці та житлові будинки міста, зайшов в одну з квартир на другому поверсі житлового багатоквартирного будинку по вулиці Гагаріна. Звідти він побачив мирних громадян, які перебували в будинку навпроти", — йдеться у повідомленні Слідчого Комітету.

Згідно з повідомленням Слідчого Комітету, Буткевич начебто вистрілив по під'їзду з протитанкового гранатомета. “У результаті двоє потерпілих отримали тілесні ушкодження”, — стверджують у Комітеті.

Там також запевняють, що Буткевич нібито “визнав провину і розкаявся у скоєному”. Відбувати покарання він має у виправній колонії суворого режиму, заявили у Слідчому Комітеті РФ.

Як повідомила у коментарі Суспільному голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, станом на зараз Буткевич перебуває у списках на обмін, а деяких його побратимів із батальйону "Берлінго" вже було звільнено.

"Ми сподіваємось, що після цього фейкового вироку так званого суду ЛДНР — це також допоможе і каталізує процеси обміну і що Максима Буткевича відпустять на свободу", — сказала вона.

Максим Буткевич потрапив у полон окупантів наприкінці червня. За наявними даними, Буткевич опинився в кінці червня в районі захоплених пунктів Золоте і Гірське. Його визволенням займається Обʼєднаний центр із пошуку та звільнення полонених.

Максим Буткевич — журналіст та правозахисник, допомагає біженцям, займається правами людини, досліджує мову ворожнечі. Він був активістом кампанії за звільнення з Росії українських політв’язнів, зокрема Олега Сенцова і Сашка Кольченка. Буткевич — співзасновник "Громадського радіо", засновник центру прав людини "ЗМІНА", був членом правління українського центру Amnesty International. Останні роки відомий за своєю діяльністю в проєкті "Без кордонів", який допомагає шукачам притулку, внутрішнім переселенцям.

Читайте також

Словаччина готова передати ЗСУ 13 МіГ-29, Україна долає наслідки ракетної атаки РФ. 380 день війни. Онлайн

На початок