Росія має заплатити за відновлення України — Боррель

Росія має заплатити за відновлення України — Боррель

Жозеп Боррель
Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Росія має заплатити за спричинені її агресією руйнування та шкоду, а Європейський Союз і партнери допоможуть створити привабливі умови для приватних інвесторів, які можуть долучитися до відновлення України.

Про це сказав високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів ЄС з питань розвитку, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Він наголосив, що Україна має просуватись у боротьбі з корупцією, реформі судової системи та реформі, яка підвищить ефективність витрат в Україні та створить передбачувані та сприятливі економічні умови для залучення приватних інвестицій.

"Наступним великим завданням буде реконструкція. Що довше триває війна, то більшою буде спричинена нею шкода, тим більших зусиль потребуватиме відбудова України. І також зрозуміло, що Росія має компенсувати величезні втрати та збитки, завдані Україні та її народу. Вона має заплатити за відновлення України", — сказав Боррель.

З цією метою, за його словами, ЄС активізує роботу над тим, як використовувати заморожені російські активи відповідно до міжнародного права.

Міністр міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Юган Форсселл зазначив, що Швеція готова продовжувати нашу роль сильного довгострокового донора України.

"Ми повинні розвивати приватний сектор у зусиллях з підтримки реконструкції. І сьогодні ми обговорювали необхідність сприяти інвестиціям, а також мобілізувати капітал. І я вважаю, що була широка згода щодо того, що залучення приватного сектору є справді ключовим тут для досягнення успішної реконструкції", — сказав він.

Форсселл наголосив, що відбудова України повинна бути закріплена в процесі її вступу до ЄС.

"Отже, інвестиції та підтримка реконструкції мають йти пліч-о-пліч з реформами, які є актуальними для подальшого шляху України до ЄС, тому що Україна належить до європейської родини", — сказав міністр.

У січня президент Європейської Ради Шарль Мішель закликав столиці ЄС продовжити переговори про використання конфіскованих активів Центрального банку РФ на 300 млрд доларів для відновлення України, оскільки масштаби руйнувань у зруйнованій війною країні зростають.

Читайте також

Як у правовий спосіб вилучити заморожені російські активи. Відповідає єврокомісар

На початок