В екопарк у селі Ковалівка, що неподалік Полтави, перевезли тварин із Херсону. Це зробили, бо через російські обстріли згорів будинок, де жили їхні власники. Про це Суспільному розповіла працівниця екопарку Світлана Вишневецька. Крім них, на території проживають евакуйовані тварини з Харківщини та Дніпропетровщини.
Черепах до екопарку у село Ковалівка Полтавської громади привезли із Херсону, каже Світлана Вишневецька.
"Вибач, люба. Бачите, воно, як зірочки. Це зірчаста черепаха. Це у нас тут дві дівчинки і кавалер.Були налякані, теж були брудні, жахливі. Слава Богу, що вижили, слава Богу, що усе добре", - каже працівниця екопарку Світлана Вишневецька.
Їх та ще двох ігуан привезли приблизно три тижні тому від власників, у яких через російські обстріли згорів будинок, каже жінка.

"У людей згоріло усе, але були тварини. Були ті, за кого ми відповідаємо. Вони подзвонили і сказали: «Можете забрати?». Їздили під Херсон, домовилися вивезти. Вивезли тварин, і ми поїхали забирати. Напевно, вони відчували, що вони їдуть у нормальні умови проживання. Їм відразу зробили лазівки, ось цей вольєр. Ми їх уже чекали, знали, що приїдуть", - говорить працівниця екопарку Світлана Вишневецька.
Разом із тваринами з Херсону живе ігуана з Харкова. Її евакуювали на початку повномасштабного вторгнення, розповідає Світлана.

"Це наша Кеша. Це представниця з харківського «Фельдман Екопарку». Це дівчинка. Вона ще молода, їй 6 років. Її вивозили за пазухою, бо було холодно. Ми не знали, чи вона виживе, бо було холодно. Усі тварини, коли приїхали, не могли нагрітися. Це і птахи, це і рептилії, і черепашки. Ми не знали, чи вони виживуть", - розповідає працівниця екопарку Світлана Вишневецька.
Також у вольєрі мешкають черепахи з Харкова.
"Так, стривайте-стривайте. Ці обожнюють огірочки, усе соковите. Але вони уже наїлися. Яблук їм багато не можна, краще грушку" - говорить працівниця екопарку Світлана Вишневецька.

Нині в екопарку живуть понад 2 500 евакуйованих тварин. Найбільше – з Харкова, каже власник установи.
"Уся лінія розмежування фронту, тобто де тривають бойові дії, кожного дня, кожного тижня надходять до нас телефонні дзвінки, чи можемо ми прийняти черепашок, рептилій, копитних. Зараз до на приїхав віслюк. Його привезли з-під Харкова, десь між Куп’янськом і Харковом. Зараз телефонували з Миколаєва, хочуть віддати нам папугу, бо люди виїжджають", - каже власник екопарку Віталій Ільченко.
За словами Віталія Ільченка, із кормами допомагають волонтери. Також вони надають будматеріали для зведення нових приміщень для тварин.