Для зелентресту в Чернівцях купили обладнання за понад 500 тис грн: що змінилось в роботі

Для зелентресту в Чернівцях купили обладнання за понад 500 тис грн: що змінилось в роботі

Для зелентресту в Чернівцях купили обладнання за понад 500 тис грн: що змінилось в роботі
Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Для чернівецького зелентресту закупили автоматичні висоторізи та додаткові бензопили. Завдяки їм легше обрізати крони дерев. Раніше, щоб дістатися до верхівки дерева, використовували спецтехніку.

Про це Суспільному розповіла заступниця керівника зелентресту з питань благоустрою Наталія Гончарова.

"Є дерева, на яких гілки б'ють по вікнах, перетирають дроти. Ми не будемо обрізати усю крону дерева, лише гілки, які будуть заважати. Маємо подрібнювач гілок, тому будемо намагатися впровадити компостні ями", – каже Гончарова.

За її словами, зараз обрізають до 20-30% крони дерева – це гілки, які неправильно ростуть. Також збирають сухі й аварійні гілки, які падають на тротуар чи дорогу. Наприкінці 2022 року купили для цього висоторізи та нові бензопили – обладнання коштує понад 580 тисяч гривень, йдеться у тендері на сайті Prozorro.

Працівник зелентресту Олександр Плугатар каже, що раніше працювати було важко – щоб обрізати гілки на висоті, іноді доводилося працювати на спецтехніці.

"Зараз працювати зручно, бо все більш автоматизовано – техніка розкладається, підрізає гілки, а до дерев можна діставатися без вишки", – каже Плугатар.

За словами Гончарової, дерева вже обрізали на понад 20 вулицях, зокрема – Українській, Садовій, Хотинській та Карбулицького. Зараз починають працювати на Проспекті Незалежності. До кінця березня роботи завершать.

Читайте також

На утримання парків та скверів у Чернівцях цьогоріч виділили на 20 млн грн більше: чому зросла сума

У Чернівцях на утримання та прибирання доріг за рік витратять понад 160 мільйонів гривень

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок