Суд ЄС скасував санкції проти матері Пригожина, але обмеження діють. Що відомо

Суд ЄС скасував санкції проти матері Пригожина, але обмеження діють. Що відомо

Суд ЄС скасував санкції проти матері Пригожина, але обмеження діють. Що відомо
. Прапори ЄС. Фото: АР

Суд Європейського Союзу скасував обмежувальні заходи, застосовані до матері засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, у зв'язку з війною Росії проти України. Однак санкції проти Віолетти Пригожиної залишаються чинними, а постанова Суду ЄС про скасування стосується лише рішення Ради ЄС, коли вони були застосовані вперше.

У повідомленні Суду загальної юрисдикції ЄС зазначається, що суд скасував обмежувальні заходи, застосовані до Віолетти Пригожиної.

Своє рішення суд аргументував тим, що зв’язок між Пригожиною та її сином, ґрунтується лише на їхніх родинних стосунках і тому не є достатнім для виправдання її включення до санкційних списків у відповідь на агресію РФ.

Рада ЄС внесла Віолетту Пригожину у список санкцій, бо, за її даними, вона є власницею ТОВ Concord Management and Consulting, що входить до групи "Конкорд" засновником і власником якої до 2019 року був її син. Вона також є власницею інших підприємств, пов’язаних з сином. На думку Ради, таким чином вона підтримала дії та політику, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

З 2017 року Пригожина не є власницею фірми, однак має її акції. Під санкціями Пригожина опинилася 3 березня 2022 року.

Пригожина звернулася до Суду загальної юрисдикції з проханням скасувати обмеження в тій частині, в якій вони її стосуються. У своєму сьогоднішньому рішенні суд задовольнив її прохання.

Євген Пригожин перебуває під санкціями ЄС з 2020 року, а 2016 року потрапив до списку санкцій США.

Кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що попри рішення суду санкції проти Віолетти Пригожиної залишаються чинними.

"Заява ЄС: "Слід зазначити, що нещодавнє рішення суду стосується лише рішення від 23 лютого 2022 року. Отже, заходи щодо заморожування активів та заборони на в'їзд щодо Пригожиної все ще застосовуються, оскільки рішення, ухвалене 14 вересня 2022 року, про поновлення її включення до списку, все ще залишається чинним", — написав він у Twitter.

У червні Європейський суд юстиції загальної юрисдикції відмовився задовольнити апеляцію Пригожина щодо санкцій, запроваджених проти нього Євросоюзом через порушення прав людини в Лівії.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні в Україні та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

В ISW спростували заяви Пригожина, що ПВК "Вагнер" припинила вербувати ув'язнених на війну в Україні

"Час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора" — Пригожину оголосили підозру

На початок