Вознесенський печерний комплекс увійшов до списку культурної спадщини Києва

Вознесенський печерний комплекс увійшов до списку культурної спадщини Києва

Вознесенський печерний комплекс увійшов до списку культурної спадщини Києва
Фото: Дмитро Перов / Facebook

Сьогодні, 8 березня, Департамент охорони культурної спадщини Києва вніс Вознесенський печерний комплекс на Вознесенському узвозі до переліку об’єктів культурної спадщини міста. Про це повідомила пресслужба відомства у Facebook.

Цей комплекс утворює один з найбільших за кількістю складових та сумарною довжиною підземних галерей та стародавніх печерних комплексів на території Києва.

"Надалі кропітка робота археологів дозволить визначити походження, призначення, датування та більш детальну історико-культурну цінність Вознесенського печерного комплексу", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про печери на Вознесенському узвозі

У жовтні 2022 року в Києві на Вознесенському узвозі знайшли древній печерний комплекс часів Київської Русі. Складається він з чотирьох окремих печер. З них досліджені лише дві. Як повідомив експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов, печери знайшли поруч з будинком, який у 1979 році визнали аварійним і почали розбирати.

27 жовтня на сайті КМДА зареєстрували петицію проти забудови Вознесенський печер. Ініціативу підтримали 6014 підписантів. Проте мер Києва Кличко її не підтримав.

Автор ініціативи Денис Гордєєв зазначає, що на ділянці за адресою Вознесенський узвіз, 25 свого часу були знайдені печери 12 століття. Тут працювала археологічна експедиція, а ділянку відвели під музей.

Читайте також

Садиба Дмитрієва залишається у комунальній власності міста — рішення суду

Цього року планують звершити будівництво з’їздів на Дарницькому мосту

На початок