Вандали пошкодили Стіну плачу на Закарпатті, у МЗС вважають це провокацією

Вандали пошкодили Стіну плачу на Закарпатті, у МЗС вважають це провокацією

Вандали пошкодили Стіну плачу на Закарпатті, у МЗС вважають це провокацією
. Facebook Dupka György

Міністр зовнішніх справ України Дмитро Кулеба назвав провокацією інцидент, який стався 13 червня, коли невідомі пошкодили матеріали експозиції на задній частині Стіни плачу у Свалявському меморіальному парку на Закарпатті.

"Сумною новиною вихідних стала інформація про вандалізм у важливому місці для українських угорців - біля Стіни плачу в Свалявському меморіальному парку", - написав міністр у Facebook.

"Цей акт вандалізму є провокацією, спрямованою на дестабілізацію ситуації на Закарпатті, хтось хоче завадити нам у подоланні суперечок з Угорщиною", - заявив Кулеба.

За його словами, розслідуванням цього "ганебного акту" вже займаються правоохоронці.

Він висловив упевненість, що винних обов'язково знайдуть і покарають.

"Попри усі словесні та фізичні провокації вірю, що Україна та Угорщина здатні знайти взаємоприйнятні рішення, щоб врегулювати спірні питання, не перетинаючи червоних ліній жодної зі сторін", - додав очільник МЗС.

Кулеба наголосив, що українські угорці, як і представники інших національних меншин, є важливою і невід’ємною частиною українського суспільства, проте не менш важливі вони і для Угорщини.

"Не можна дозволяти використовувати провокації для чергового розкручування теми антиугорських настроїв в Україні й антиукраїнських настроїв в Угорщині та нагнітання напруги в українсько-угорських відносинах", - сказав він.

Раніше про пошкодження повідомив секретар ради Свалявського меморіального парку Дьордь Дупко.

За його словами, невідомі зірвали та осквернили панно, котре містить інформацію трьома мовами (українською, угорською, німецькою). Представник парку написав заяву у поліцію.

"Факти підтверджують, що це могли скоїти угорські ненависники. Це політичний злочин проти угорців та німців. Комусь або замовнику не сподобалася описана правда", — написав він у Facebook.

Дьордь Дупко уточнив, що в матеріалах експозиції детально представлено трагедію Закарпаття, включаючи інтернування угорських та німецьких чоловіків у сталінські табори, здійснене НКВС восени 1944 року на підставі указу, виданого військовою радою 4-го Українського фронту.

Крім того представлено процес обезголовлення закарпатської інтелігенції та священників історичних церков, коли на рабство в ГУЛАГах військові трибунали та надзвичайні суди під керівництвом комуністів засудили тисячі людей.

На початок