"Вперше ми вдвічі випередили Україну": мер Рівного назвав COVID-обстановку критичною

"Вперше ми вдвічі випередили Україну": мер Рівного назвав COVID-обстановку критичною

"Вперше ми вдвічі випередили Україну": мер Рівного назвав COVID-обстановку критичною
Суспільне

Міський голова Рівного Володимир Хомко після вихідних назвав ситуацію з динамікою захворюваності на коронавірус у місті критичною. Про це він сказав 15 червня у відеокоментарі. За два дні в обласному центрі додалось 54 COVID-інфікованих.

"Маємо хворих – 240. Приріст – найбільший за весь час спостережень – плюс 54 хворих людини. Такого не було за весь час", – каже мер.

За його інформацією, всього з початку карантину у місті офіційно підтвердили інфекцію у 807 людей. Наразі на стаціонарі у міській лікарні 40 рівнян, з них 4 – медики. Тяжких –11, на ШВЛ немає нікого. Амбулаторно лікується 200 людей, з них 24 медика.

Загалом одужала 571 людина, тобто понад 70% від тих, хто захворів. Тестування чекають 124 людини. смертельних випадків – 14.

"Слава Богу, за ці вихідні не помер ніхто. Смертність складає в нас 1,7%, трошки менша, ніж по Україні. Захворюваність в нас за ці дні – 14,3%. При тому, що по Україні – 6,9%. Вперше ми вдвічі випередили Україну. Ситуація надзвичайно критична. Для мене абсолютно очевидно, що пов'язане воно з недотриманням карантину", – коментує Володимир Хомко.

Мер також зазначив, що у країнах, де "нормально пройшли карантин", люди повертаються до нормального життя. В Україні ж з цим є проблеми.

"Так, як ми зараз себе поводимо... На вихідні поїздив по місту – практично ніякого карантину не відчувається. Маємо такий результат. 240 хворих – це відкинуло нас на місяць назад", – додав очільник міста.

Що відомо

  • Під забороною у Рівному наразі відкриття дитсадків, обслуговування відвідувачів всередині закладів громадського харчування, стихійна торгівля. Також із Рівного потяги не беруть пасажирів, а от висадка тих, хто приїздить в область – дозволена.
  • Із 15 червня, аби зменшити скупчення пасажирів у години пік, дозволили вийти в рейси іще для 30 автобусів на п'ятьох маршрутах.
  • Цими вихідними Рівненщині двічі встановлювала добові антирекорди за кількістю нових хворих: у суботу 75, у неділю – 76.
  • У понеділок, 15 червня, під Рівненську ОДА приїхали перевізники й вимагали дозволити відновити роботу по усій області. Представники адміністрації зазначили, що повноцінно це зробити через динаміку захворюваності не можуть, але над варіантами думають.
  • В Україні збільшилась кількість областей, які не можуть послаблювати карантин – МОЗ

Вибір редакції

На початок