Освітян Києва підозрюють у розкраданні коштів для облаштування укриттів. У КМДА прокоментували

Освітян Києва підозрюють у розкраданні коштів для облаштування укриттів. У КМДА прокоментували

Освітян Києва підозрюють у розкраданні коштів для облаштування укриттів. У КМДА прокоментували
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Справи, які відкрили проти освітян, щодо розкрадання державних коштів, що були виділені на облаштування укриттів у закладах освіти, не є правдивими. Про це сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, основою відкриття таких справ стала маніпулятивна експертиза, та неправдиві дані.

"Нові справи відкрито на основі абсолютно маніпулятивних експертиз, де навіть цифри в таблицях так звані "експерти" не можуть за допомогою калькулятора точно перемножити", — заявив посадовець.

Як зазначає Мондриївський, на підставі такої "експертизи" прокуратура вривається в школи під час освітнього процесу, викликає на допити директорів закладів освіти та вимагає для посадових осіб районних управлінь освіти арешт або заставу в 1 млн грн.

Він каже, що у Києві обладнали 404 укриття в школах і понад 500 пунктів обігріву в закладах освіти. "Говорити сьогодні про завищені ціни на генератори чи біотуалети для укриттів, чи пунктів обігріву – це маніпуляція. Все те, що закупалось для цих закладів, мало поставлятись протягом кількох тижнів максимум. Враховуючи той факт, що в наявності даного обладнання майже не було в достатній кількості в країні, купувати доводилось те, що доставляли у найкоротший термін і за ціною, яку виставляли комерційні структури", — повідомив заступник голови КМДА.

За його словами, в сучасних умовах війни поставками генераторів та різного обладнання для укриттів займалися не освітяни. А бюджет столиці та районів на початку року не міг передбачити такі витрати, тому більшість рішень приймались оперативно.

"Це спроба заарештувати освітян, які з 24 лютого 2022 року не покидали своїх робочих місць, організували в своїх районах цілодобові укриття, зробили в районах базу для функціювання гуманітарних штабів столиці, забезпечуючи сили оборони та найуразливіші верстви населення", — зауважив Валентин Мондриївський. Він повідомив, що освітяни столиці готові підтвердити документально правильність кожного свого кроку.

Що відомо про підозру освітянам щодо розкрадання державних грошей

Прокуратура Києва повідомила про підозру начальнику та двом заступникам управління освіти столиці. Їх звинувачують у розтраті бюджетних коштів та службовому підробленні.

Слідство встановило, що управління освіти Шевченківської РДА уклало з підприємцем договір на закупівлю меблів для укриттів у 54 навчальних закладах району вартістю понад 3,7 млн гривень.

Попри те, що переможець тендеру запропонував ціни значно вище ринкових, Управління освіти уклало з ним договір, що призвело до безпідставного перерахування коштів зі столичного бюджету на суму понад 1 млн гривень.

Читайте також

Два столичні адвокати привласнили майно на понад 400 млн гривень. Справа дійшла до суду

На початок