Створюють маленьке свято: як родина з Черкащини вирощує тюльпани

Створюють маленьке свято: як родина з Черкащини вирощує тюльпани

14 сортів тюльпанів вирощують у теплиці Анастасія та Роман Бовти. Цим займаються вже третій рік поспіль. Ідея виникла у чоловіка, коли побачив поля квітів у Голландії.

Торік квіти розцвіли у день повномасштабного вторгнення.

Нині подружжя вирощує 14 сортів, а коли починали три роки тому, то був лише один, зазначила пані Анастасія:

"Взяли найвитриваліший сорт і він гарно себе показав. А в наступному році у нас вже було понад десяток сортів. Чоловік працював далекобійником і бачив наживо ці поля в Голландії. І ми вирішили, що чому б нам не зробити свої власні поля тут у нас в Україні, в Черкасах".

тюльпани
Суспільне Черкаси

Аби опанувати технологію вирощування, витратили не один місяць, додала пані Анастасія. Робота у теплиці триває весь рік.

"Навесні ми замовляємо цибулини, влітку йдуть підготовчі роботи: закупівля та рубання дров, закупівля субстратів, мінеральних добрив. Наприкінці вересня цибулини привозять і починається активна фаза роботи", — пояснила вона.

тюльпани
Суспільне Черкаси

тюльпани
Суспільне Черкаси

Найскладніший період, зі слів квітникарки — із січня по березень.

Цибулини замовляють у постачальника з Голландії. Цьогоріч виростили 18 тисяч тюльпанів.

Робота над створенням ста квадратів теплиці тривала понад дев'ять місяців, розповів Роман Бовт. Виготовляв усе самостійно.

Щоб отримати високу та міцну квітку, необхідно дотримуватися температурного режиму, вологості та світла. Та цього року відключення електроенергії стало одним із випробувань.

тюльпани
Суспільне Черкаси

тюльпани
Суспільне Черкаси

"У пригоді став генератор, виходили з такого становища, як могли. Теплицю ми опалюємо дровами, топимо 24/7, щоб тримати температуру 15-16 градусів. Використовуємо за сезон близько двадцяти кубів сосни або твердої породи", — пояснив пан Роман.

Зрізають квіти у темну пору доби та зберігають у холодильній камері.

тюльпани
Суспільне Черкаси

"Температура плюс два градуси та постійна вентиляція. Зберігаємо без води. Таким чином квітка ніби впадає у сплячку. А безпосередньо перед продажем чи даруванням треба обрізати кінці квітки, поставити на воду, мінімум дві-чотири години вона напивається, стає соковитою і хрусткою", — розповіла Анастасія.

тюльпани
Суспільне Черкаси

Працюють у теплиці всією сім'єю. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення і розквітли перші тюльпани, тоді, пригадав пан Роман, був страх, що все доведеться завершити:

"Тоді дійсно ми не знали чого очікувати чи буде потрібна квітка взагалі комусь і дійсно опускалися руки".

тюльпани
Суспільне Черкаси

Дні були складні, але подружжя з ними впоралося:

"Люди були дуже вдячні за маленьке свято, за ту радість, яку кожен чоловік міг принести у вигляді квітки додому", — додала Анастасія.

тюльпани
Суспільне Черкаси

Пара 14-й рік разом і, кажуть, багато пережили за ці роки. Нині ж спільно розвивають улюблену справу.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок