У Черкасах демонтують квітковий павільйон біля драмтеатру

У Черкасах демонтують квітковий павільйон біля драмтеатру

У Черкасах демонтують квітковий павільйон біля драмтеатру
Суспільне Черкаси

Квітковий павільйон, що розташований на площі біля драмтеатру в Черкасах, розпочали демонтувати 7 січня. Для квіткарів збудують новий в іншому місці, розповів у коментарі Суспільному директор комунального підприємства "Черкаські ринки" Тарас Кібало.

Як прокоментував директор "Черкаських ринків", демонтаж відбувається відповідно до рішення адміністративного суду за позовом Черкаської міськради.

"Драматичний театр позивався до міської ради про те, що цей квітковий павільйон займає їхню земельну ділянку. Підприємці зменшили свій павільйон і частково звільнили земельну ділянку. Але суддя вбачила те, що павільйон знаходиться на тротуарі та порушені права пересічних громадян Черкас. Вона прийняла рішення, що квітковий павільйон повинен бути демонтований", — розповів Тарас Кібало.

За його словами, Черкаська міська рада і комунальне підприємство "Черкаські ринки" зверталися з клопотанням про те, щоб це рішення суду відтермінували до 31 травня 2023 року.

"У зв'язку з тим, що в нас є потенційний інвестор, який готовий збудувати для підприємців павільйон на перехресті вулиць Гоголя та Остафія Дашкевича, на території біля статуправління. Але суддя сказала, що рішення суду має бути виконане негайно", — пояснив він.

Комунальне підприємство двічі робило спробу демонтувати павільйон, розповів пан Тарас:

"Але підприємці перешкоджали нам робити демонтаж. У пабліках є фотографії, як мене як директора підприємства закидали на КамАЗ. Я трішки пошкодив ногу. Але це не суть".

Оренда торгових місць на черкаських ринках зросла у шість разів. Чому зріс тариф
Квітковий павільйон демонтують на площі біля Черкаського драмтеатру
Демонтаж квіткового павільйону в Черкасах. 7 лютого 2023 року. Суспільне Черкаси

Квітковий павільйон демонтують на площі біля Черкаського драмтеатру
Демонтаж квіткового павільйону в Черкасах. 7 лютого 2023 року. Суспільне Черкаси

Як повідомив Тарас Кібало, нині працюють над візуалізацією нового квіткового павільйону, який хочуть встановити на розі вулиць Гоголя та Остафія Дашкевича.

"Зараз розробляється візуалізація для того, щоб погодити її з департаментом архітектури. Для того, щоб побудувати підприємцям такий павільйон, який радував би око як жителів, так і гостей міста, щоб це був сучасний, гарний павільйон. Ми хочемо якомога швидше це зробити, щоб підприємці продовжили свою діяльність. Бо ці підприємці є товаровиробниками. Вони самостійно вирощують 70 % квітів, які продавали. У них соціально демократичні ціни. Найнижчі по місту", — розповів директор комунального підприємства "Черкаські ринки".

За словами Тараса Кібала, можливо, павільйон, який демонтували, встановлять як тимчасовий, аби підприємці могли займатися торгівлею і не припиняти свою підприємницьку діяльність.

"Можливо, ми їм тимчасово встановимо цей же павільйон, який демонтований, і будемо його поступово реконструювати й робити його сучасним", — пояснив пан Тарас.

Після того, як розроблять візуалізацію, виконають проєктно-кошторисну документацію і побудують павільйон. Коли буде зведений новий павільйон, поки що не відомо, пояснив Тарас Кібало.

За його словами, підприємців про демонтаж квіткового павільйону повідомили за тиждень:

"На сьогодні підприємці надали нам можливість безперешкодно демонтувати павільйон".

Станом на 7 січня частину товару квіткарі продали. Також Тарас Кібало розповів, що підприємці зверталися до черкаських торгових центрів, аби знайти місце для торгівлі, але орендна плата була завеликою.

Після того, як зведуть новий квітковий павільйон, орендна плата залишиться незмінною. Вона відповідатиме встановленому тарифу.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок