Штурм Вугледара чи бої далі на північ біля Бахмута — британська розвідка повідомила про дилему РФ

Штурм Вугледара чи бої далі на північ біля Бахмута — британська розвідка повідомила про дилему РФ

Вугледар, 27 лютого 2023
Вугледар, 27 лютого 2023. AP Photo/Eveniy Maloletka

Російське командування, ймовірно, стоїть перед дилемою: спробувати ще один штурм Вугледара чи підтримати інтенсивні бої далі на північ біля Бахмута і Кремінної. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Донедавна російське командування, ймовірно, розглядало прорив під Вугледаром як ключовий спосіб досягти оперативно значущого прориву в українській лінії фронту, відзначають британські розвідники.

У британській розвідці нагадують, що 4 березня 2023 року Міністерство оборони Росії оприлюднило відео рідкісного візиту в Україну міністра оборони Росії Сергія Шойгу.

“Існує реальна можливість, що це було частково відповіддю на нещодавні кадри, на яких власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин відвідує своїх бійців на передовій”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Там також додали, що ПВК “Вагнер перебуває у гучній суперечці з Міністерством оборони Росії, а Шойгу, ймовірно, чутливий до того, що його порівнюють з Пригожиним.

“Єдиним російським польовим командиром, показаним на відео, був генерал-полковник Рустам Мурадов. Примітно, що Мурадов відповідає за Вугледарський район Донецької області, де за останні три місяці кілька штурмів зазнали невдачі”, — йдеться у повідомленні британської розвідки.

Читайте також

Генсек ООН прибув до України, загибель "Да Вінчі". 378 день війни. Онлайн

РФ продовжує наступати на сході, відбито понад 100 атак окупантів — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за добу завдала 7 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

РФ, вочевидь, не вистачає механізованих сил для просування за межі Бахмута — ISW

На початок