Російський Перший канал визнав, що брехав про збиття MH17 Україною

Російський Перший канал визнав, що брехав про збиття MH17 Україною

Російський Перший канал визнав, що брехав про збиття MH17 Україною

Директор російського Першого каналу заявив, що у сюжетах, які намагалися перекласти провину за збиття малайзійського Боїнга на Україну, вони "помилились, але не навмисно".

Гендиректор російського "Першого каналу" Костянтин Ернст в інтерв'ю The New Yorker визнав, що його канал транслював брехливу інформацію про збиття над Донбасом у липні 2014 року Боїнга рейсу MH17 компанії Malaysia Airlines.

Як нагадує видання, під час проведення Нідерландами багаторічного розслідування, за результатами якого винними у збитті літака було визнано підтримуваних Росією сепаратистів, російські ЗМІ масово видавали альтернативні теорії, згідно з якими Україна свідомо знищила авіалайнер, вважаючи, що це літак Путіна, або що його збили випадково в рамках навчань протиповітряної оборони. Кульмінацією став оприлюднений у листопаді 2014 року на російському Першому каналі "супутниковий знімок", на якому був зображений нібито український винищувач у момент випуску ракети по малайзійському літаку. Як переконував ведучий, фото було зроблене західними спецслужбами та передано в Росію американським науковцем, який хотів продемонструвати світові "справжній перебіг подій".

Дуже швидко знімок визнали підробкою. Позначення часу на ньому не збігалося з реальними подіями, літак мав інші ідентифікаційні позначки, а фото місцевості під ним було взяте з відкритих джерел дворічної давнини. На запитання журналіста, чому його канал оприлюднив настільки очевидну підробку, Ернст відповів: "Ми люди, ми помилилися, але це було не навмисно".

Водночас, Ернста запитали про офіційний звіт Нідерландів щодо катастрофи, він відповів, що все зводиться до питання віри: "Ви вважаєте, що звіт Нідерландів є правдивим, а я вважаю, що звіт Нідерландів непрофесійний". Як зазначає журналіст, розмова звучала так, ніби вони з Ернстом сперечалися про релігію чи естетику, а не сукупність фактів.

Як відомо:

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Боїнг-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що здійснював регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Міжнародне розслідування встановило, що літак збив ЗРК "Бук" російського виробництва.
  • 27 червня 2019 року співробітники СБУ затримали Цемаха, який перебував у стані алкогольного сп'яніння у власній квартирі в тимчасово окупованому Сніжному. Його вивезли на підконтрольну Україні територію через Мар'їнку.
  • 7 вересня 2019 року Україна передала Росії фігуранта справи Цемаха за умовами обміну полоненими. Пізніше стало відомо, що він повернувся на територію Донецької області, що непідконтрольна українському уряду.
  • Того ж дня прокуратура Нідерландів надіслала до компетентних російських органів запит на тимчасовий арешт Цемаха задля екстрадиції до Нідерландів.
  • 2 грудня 2019 року Державна прокуратура Нідерландів повідомила, що, за їхнім висновком, російська сторона свідомо дозволила Цемаху виїхати з країни, щоб не видавати його Нідерландам.
  • 3 грудня 2019 року СБУ оголосила Цемаха у розшук за звинуваченнями у теракті та сприянні створенню терористичної організації.
На початок