Видача Цемаха: Нідерланди повідомили свій висновок Росії та родичам жертв

Видача Цемаха: Нідерланди повідомили свій висновок Росії та родичам жертв

Видача Цемаха: Нідерланди повідомили свій висновок Росії та родичам жертв
. Facebook

Державна прокуратура Нідерландів дійшла висновку, що російська сторона свідомо дозволила бойовику Володимиру Цемаху, якого підозрюють у причетності до збиття літака рейсу MH17 на Донбасі, виїхати з країни для того, щоб не видавати його Нідерландам.

Відповідний висновок прокуратура направила Росії та родичам жертв катастрофи.

У Нідерландах вважають Цемаха підозрюваним, але рішення про те, чи буде він притягуватися до кримінальної відповідальності, ще не прийняте. Розслідування його ролі в історії зі збиттям літака MH17 ще триває.

19 листопада 2019 року Державна прокуратура отримала повідомлення від російської влади про те, що запит на арешт Цемаха не може бути виконано, оскільки жодної інформації щодо місця його перебування в РФ немає.

У повідомленні прокуратури з посиланням на ЗМІ зазначається, що Цемах вже повернувся з Росії на схід України, звідки його не можуть видати.

"Державна прокуратура дійшла висновку, що Росія свідомо дозволила пану Цемаху покинути Російську Федерацію і відмовилася виконати прохання Нідерландів. У рамках Європейської конвенції про екстрадицію вона була зобов'язана це зробити", — йдеться в повідомленні.

Прокуратура направила свій висновок російській владі, а також поінформувала родичів жертв авіакатастрофи.

Тим не менше, ситуація навколо Цемаха не вплине на початок кримінального судового розгляду щодо MH17 (початок процесу — 9 березня 2020 року). На цей день викликають чотирьох підозрюваних, зокрема Ігоря Гіркіна.

Як відомо:

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Міжнародне розслідування встановило, що літак збив ЗРК "Бук" російського виробництва.
  • 7 вересня 2019 року Україна передала Росії фігуранта справи Цемаха за умовами обміну полоненими. Пізніше стало відомо, що він повернувся на територію Донецької області, що непідконтрольна українському уряду.
  • Того ж дня прокуратура Нідерландів надіслала до компетентних російських органів запит на тимчасовий арешт Цемаха з метою екстрадиції до Нідерландів.
На початок