Росія намагається збирати розвіддані під виглядом іноземних ЗМІ — СБУ

Росія намагається збирати розвіддані під виглядом іноземних ЗМІ — СБУ

Ракетний обстріл РФ у Краматорську
. Наслідки ракетного обстрілу у Краматорську. Фото: Суспільне Донбас

Кіберфахівці Служби безпеки України фіксують численні спроби спецслужб РФ отримати розвідувальну інформацію в Україні під виглядом діяльності представників іноземних медіа.

Про це СБУ повідомляє у Telegram.

"Для збору закритих відомостей РФ використовує спеціалізовані інтернет-платформи та професійні онлайн-форуми українських журналістів. На цих ресурсах окупанти розміщують інформаційні запити нібито від працівників відомих закордонних ЗМІ", — йдеться в повідомленні.

Вони звертаються до медійників та інших учасників профільних груп щодо отримання матеріалів начебто для підготовки "сюжетів" або "документальних фільмів" про війну в Україні.

Насамперед спецслужби РФ цікавлять відомості про результати російських ракетних ударів по українських містах, у тому числі локації влучань та їхні наслідки.

"І у разі надання відповідних медіафайлів або текстових повідомлень автори таких оголошень обіцяють "гонорар", — йдеться в дописі СБУ.

Силовики зазначають, що отримана таким чином інформація потрібна Росії для коригування повторних повітряних атак на українські об’єкти.

Наразі СБУ попереджає українців про такі спроби ворожої розвідувально-підривної діяльності та проводить комплексні заходи щодо притягнення винних до відповідальності.

Крім того, громадян просять бути пильними й одразу повідомляти правоохоронцям про факти підозрілих "запитів" від невідомих абонентів.

2 березня у Державному бюро розслідувань повідомляли, що початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну розслідується понад тисяча справ щодо злочинів проти основ Національної безпеки України.

Читайте також

У Києві ДБР затримало дезертира з СБУ

Кіберзлочинці розсилають листи від імені РНБО — Держспецзв'язку

Росія може здійснити масштабну кібератаку перед новою хвилею агресії — РНБО

На початок