Росія може здійснити масштабну кібератаку перед новою хвилею агресії — РНБО

Росія може здійснити масштабну кібератаку перед новою хвилею агресії — РНБО

Росія може здійснити масштабну кібератаку перед новою хвилею агресії — РНБО
. Секретар РНБО Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Предтечею і складовою нової хвилі масштабної агресії Росії проти України, як і рік тому, може стати наступ у кіберпросторі. Про це сказав секретар РНБО України Олексій Данілов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки 10 лютого.

"Предтечею і складовою нової хвилі масштабної агресії рашистів, як і рік тому, може стати наступ у кіберпросторі, і ми маємо бути готові до відсічі", — пише пресслужба РНБО з посиланням на заяву Данілова.

На засіданні розглянули можливу ескалацію кіберагресії Росії та першочергові заходи протидії в умовах воєнного стану.

За словами Данілова, Україна зміцнила та розвинула національну систему кібербезпеки, значно підвищила рівень технічного оснащення українського війська і кібервоїнів.

"Ми — сторона світової кібервійни, яку веде проти нас, країн Європи, інших країн світу Росія. Тому маємо мобілізувати ресурси, сили і засоби для відсічі ворогу та ухвалити необхідні рішення", — додав Данілов.

В РНБО повідомили, що кількість кібератак Росії на логістику, військові об’єкти, бази даних органів влади та інформресурси нашої держави у порівнянні з 2021 роком збільшилася майже втричі.

Зараз РФ здійснює системні кібератаки на енергетичну інфраструктуру України, фіксуються численні спроби ворожих кібератак щодо українців — зокрема, спам-розсилки і спроби зібрати інформацію про персональні дані.

Участь у засіданні комісії взяли керівники Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міноборони, Нацполіції, НБУ, а також урядовці, представники розвідки і народні депутати України.

Що відомо про кібератаки РФ

За годину до повномасштабного вторгнення 24 лютого Росія здійснила кібератаку на супутникову мережу KA-SAT, що керується Viasat. Вона мала значний вплив, спричинивши невибіркові перебої у зв’язку та збої в роботі кількох державних органів, підприємств та користувачів в Україні.

Українська IT-армія з перших же днів організувалася для того, щоб відбивати російські хакерські атаки. Так, наприклад, у період з 11 до 24 липня вона вивела з ладу понад 750 російських онлайн-ресурсів.

Читайте також

За рік РФ здійснила понад дві тисячі кібератак на держоргани України — Держспецзв'язку

Інтернет-війська — це ексклюзив України. Заступник глави Мінцифри про кіберпатизанів і атаки на російські сервіси

Втратити акаунти, доходи та проєкти: чотири історії про злам сторінок в соцмережах та інші цифрові загрози

На початок