Запорізька гімназія №6: чи залишать початкову ланку?

Запорізька гімназія №6: чи залишать початкову ланку?

Запорізька гімназія №6: чи залишать початкову ланку?
Батьки майбутніх першокласників та учнів Запорізької гімназії №6, Запоріжжя, 24 лютого 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Зберегти цілісність Запорізької гімназії № 6 і залишити в ній всі три навчальні ланки після впровадження освітньої реформи — вимагають батьки учнів молодших класів та майбутніх першачків. Що відповідає влада — розбирались кореспонденти Суспільного.

Раніше Суспільне повідомляло, що згідно з освітньою реформою запорізька гімназія № 6, функціонуватиме як академічний ліцей, без початкової навчальної ланки. Переформатування закладу має завершитися до 2027-го року. Втім, батьки учнів з реформою не погоджуються та протягом трьох років звертаються до різних інстанцій, аби повернути початкову та середні ланки.

Батьків учнів хвилює, що засідання депутатської комісії з питань освіти Запорізької міської ради, на якому повинні були вирішувати питання початкової навчальної ланки гімназії № 6, відбулося без присутності батьків. Так, мати першокласника Світлана Лисенко ділиться:

«Комісії всі ці відкриті, вони гласні. Нікому з громади не може бути відмовлено в присутності на цій комісії. Але чомусь на цю комісію не покликали батьків. Як може питання великої кількості людей громади Комунарського району розглядатися без цієї громади?»

Світлани Лисенко - мати першокласника, яка обурена освітньою реформою у Запоріжжі
Світлана Лисенко, мати першокласника. Фото: Суспільне Запоріжжя

За роз’ясненням Суспільне Запоріжжя звернулося до голови постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму та спорту Запорізької міської ради Інни Пенчук. За її словами, батькам доступ до комісії не обмежували:

«Наша комісія працює щотижнево, крім тих днів, коли у нас проводиться сесія, о 14-тій годині. І коли батьки говорять про те, що їх не пускають на комісію, я їх там просто не бачу».

Інна Пенчук - голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму та спорту Запорізької міської ради
Інна Пенчук, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму та спорту Запорізької міської ради. Фото: з особистої сторінки facebook Інни Пенчук

Також голова постійної комісії з питань освіти наголосила на необхідності проведення спільної зустрічі з батьками, директорами шкіл, які є в Комунарському районі, і з батьками старшої школи цього навчального закладу:

«Необхідно, зробити спільні зустрічі задля того, щоб мати об’єктивну оцінку і, згідно Закону, зробити так, щоб діти пішли в перший клас»

Запорізька гімназія №6 24.02.2023 р.
Запорізька гімназія №6. Фото: Суспільне Запоріжжя

У майбутньому навчальний заклад функціонуватиме в єдиній мережі ліцеїв Комунарського району і міста Запоріжжя, — пояснює директорка Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк:

«По Департаменту освіти в попередні роки прийнятий перспективний план створення ліцеїв. І згідно цього плану, цей заклад — без початкової ланки. Розглянуто питання було у попередні роки у самому закладі, і педрадою була прийнята стратегія, що цей ліцей — без початкової ланки».

Представниця депутатської комісії з питань освіти Запорізької міської ради Катерина Грицай повідомила, що освітня реформа, передбачає переформатування деяких навчальних закладів, проте думка громади враховується :

"Реформа дозволяє збереження всіх трьох навчальних ланок, якщо місцева влада дійсно вважає, що це необхідно. Рішення про це приймається виходячи з запиту громади на цей заклад."

Читайте також

У Запоріжжі батьки просять місцеву владу дозволити їхнім дітям відвідувати гімназію №6

У 6-й гімназії в Запоріжжі закривають початкову школу. Батьки першачків проти

У Запоріжжі батьки першачків відстояли право дітей навчатися у гімназії

У Запоріжжі батьки вимагають повернути гімназії №6 початкову та середню ланку освіти

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок