Манафорт заплатить понад $3 млн через позов Мінʼюсту США

Манафорт заплатить понад $3 млн через позов Мінʼюсту США

ЗМІ
Пол Манафорт
Пол Манафорт. АР

Пол Манафорт, колишній голова президентської кампанії Дональда Трампа у 2016 році, погодився заплатити $3,15 мільйона за врегулювання цивільного позову, поданого Міністерством юстиції США у зв’язку з його незадекларованими іноземними банківськими рахунками.

Про це повідомляє Associated Press.

Коли Мін'юст США подав цивільний позов у квітні 2022 року, прокурори заявили, що Манафорт не розкрив дані про понад 20 офшорних банківських рахунків, які він відкрив у Великій Британії, на Кіпрі та у Сент-Вінсенті та Гренадинах.

Уряд вимагав від Манафорта сплатити штрафи, пеню та відсотки, стверджуючи, що він не подав документи до федеральної податкової з деталізацією рахунків і не вказав кошти, якими володіє у своїх деклараціях про доходи.

Також у Мін'юсті США заявили, що ці неправдиві податкові декларації були подані з 2006 по 2015 роки і що Міністерство фінансів повідомило Манафорту про штрафи ще в липні 2020 року.

Що відомо про Пола Манафорта

Американський політтехнолог та екскерівник виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт є однією з ключових фігур у розслідуванні ФБР щодо втручання РФ в президентські вибори в США в 2016 році. Манафорта звинувачували у спробі фальсифікації президентських виборів США через співпрацю з Росією.

На початку березня 2019 року Манафорта засудили майже на 4 роки в'язниці за шахрайство, а згодом — ще до 3,5 років за відмивання грошей, перешкоджання правосуддю та неповідомлення про лобістську роботу.

Манафорта зокрема звинуватили у незаконному лобізмі та спробі приховати доходи, отримані від політичного консультування експрезидента України Віктора Януковича. Після втечі Януковича у 2014 році українські правоохоронні органи отримали доступ до так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, де вказані багатомільйонні витрати на послуги Манафорта. ФБР підозрювало, що Манафорт отримав від "Партії регіонів" та РФ 80-100 мільйонів доларів.

Міжнародна журналістська організація OCCRP у 2019 році встановила, що український президент-утікач Віктор Янукович та Манафорт брали участь у відмиванні коштів через Swedbank. Янукович вивів з допомогою банку щонайменше 3,6 млн доларів.

Згідно з вироком суду, Манафорта мали випустити з в'язниці на Різдво 2024 року. У 2020 році тодішній президент США Манафорта помилували.

Читайте також

Манафорт, Паваротті, Аль Капоне. Найгучніші світові скандали, пов'язані з несплатою податків

Трампові хочуть заборонити обіймати державні посади. Що сталося

На початок