Київська митниця вилучила п’ять вантажівок добрив із Росії

Київська митниця вилучила п’ять вантажівок добрив із Росії

Київська митниця вилучила п’ять вантажівок добрив із Росії
Фото: Київська митниця/Facebook

Київська митниця викрила схему незаконного ввезення російських мінеральних добрив в Україну. Імпортер намагався приховати справжнього виробника товару. 112 тонн добрив на суму понад 4 млн грн вилучено.

Про це повідомляється на сторінці Київської митниці у Facebook.

П’ять вантажівок з мінеральною сировиною надійшли в Україну з Туреччини. Отримувачем у документах значилось київське підприємство. При митному оформленні першої машини імпортер зазначив туркменське походження сировини.

Проте, під час огляду працівники Київської митниці виявили на товарі маркування "Made in Russia". Інспектори склали протокол про порушення митних правил і вилучили добрива.

Щоб уникнути подальшої конфіскації, решту 4 вантажівки підприємець вирішив не ввозити в Україну. Однак, виконуючи перевірки в режимі "реекспорт", митники виявили ті ж самі невідповідності в декларуванні добрив: на товарі було маркування про російське походження, а в документах вказувався Туркменистан.

Працівники Київської митниці склали ще 4 протоколи про порушення митних правил. Ще 90 тонн добрив загальною вартістю 3,3 млн грн було вилучено.

Що відомо про діяльність Київської митниці під час воєнного стану

Київські митники вилучили автомобільні акумулятори, які намагалися ввезти в Україну, як товар для відновлення енергосистеми. Таким чином фірма хотіла уникнути сплати мита.

У двох міжнародних поштових відправленнях з Казахстану на Київській митниці виявили 5 тисяч капсул для схуднення з вмістом психотропної речовини. Препарати прямували від одного відправника з міста Астана до Києва та Чернівців.

На Київській митниці службовий собака став на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках.

Систему широкосмугового інтернету Starlink виявили в посилці, що надійшла зі США.

Читайте також

Суд взяв під варту експосадовця Київської митниці

На ремонті доріг Київщини та Житомирщини підрядник привласнив понад 120 млн грн

На початок