Справу старости Козачої Лопані про держзраду закрили

Справу старости Козачої Лопані про держзраду закрили

Доповнено
Справу старости Козачої Лопані про держзраду закрили
Староста Козачої Лопані Людмила Вакуленко у деокупованому селищі з українським прапором, вересень 2022. Фото: Дергачівська міська рада

6 березня справу про державну зраду старости деокупованої Козачої Лопані Людмили Вакуленко закрили.

Про це повідомив голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко із зали суду.

Підозру скасував Дергачівський районний суд.

"Людмила Михайлівна не зрадила свою країну, була поруч з громадянами, допомагала місцевим. Працюємо далі", — сказано у повідомленні.

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко підтвердив інформацію про закриття справи.

"Справу було закрито Дергачівським районним судом за ч. 3 ст. 111 ККУ, оскільки особа отримала завдання від окупаційних військ, але повідомила про це у правоохоронні органи й завдання окупантів не виконувала", — сказав Чубенко.

Доповнено. За словами Чубенка, з 24 лютого 2022 року на Харківщині закрили 12 справ про державну зраду за схожими зі справою Людмили Вакуленко обставинами.

Що відомо

  • Російські окупанти захопили прикордонну Козачу Лопань у перші дні повномасштабного вторгнення. У травні старості Козачолопанського старостинського округу Людмилі Вакуленко заочно оголосили підозру у державній зраді за сприяння діям РФ на тимчасово окупованій території. Ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) передбачає 15 років або довічне ув'язнення.
  • У повідомленні прокуратури йшлося: "За даними слідства, староста Козачолопанського старостинського округу Дергачівської територіальної громади перейшла на бік ворога. Вона проводить роботу з налагодження поставок так званої гуманітарної допомоги з РФ та висвітлює це в російських ЗМІ. Крім того, жінка вербує з числа місцевого населення осіб, які зможуть працювати в інтересах агресора".
  • У вересні Збройні сили України почали контрнаступ на Харківщині, звільняючи населені пункти області від окупантів. 11 вересня голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко повідомив, що Козача Лопань — під контролем ЗСУ. Прапор України у звільненій громаді вивісила староста селища Людмила Вакуленко, заочно підозрювана у державній зраді.
  • 24 лютого керівник обласної прокуратури Олександр Фільчаков сказав під час брифінгу, що прокурор планує відправити до суду клопотання про звільнення Вакуленко від кримінальної відповідальності.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок