«Не має власника»: на Хмельниччині не знають хто має реставрувати палац Сангушко в Ізяславі

«Не має власника»: на Хмельниччині не знають хто має реставрувати палац Сангушко в Ізяславі

«Не має власника»: на Хмельниччині не знають хто має реставрувати палац Сангушко в Ізяславі Фото: Сергія Шпаковського

Для того аби отримати кошти на реставрацію палацу Сангушко, який руйнується, необхідно визначитися з власником, каже заступниця начальника департаменту інформаційної діяльності культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Валентина Лукашук.

«Наразі пам’ятка архітектури національного значення палац Сангушко в місті Ізяславі не має визначеного власника, не має балансоутримувача. Єдине, що за рішенням сесії міської ради вона перебуває на поза балансі саме міської ради. На неї можуть виділятися кошти з міського бюджету. Проте, вони є обмеженими. Тому, що вони потребують великих зусиль і коштів, щоб відновити палац Сангушко. Але в першу чергу, звичайно, визначити власника, який би мав офіційне право для замовлення документації на пам’ятку, для виділення коштів і, звичайно, для проведення реставраційних робіт», - каже Валентина Лукашук.

Палац Сангушків - архітектурна пам’ятка національного значення, збудований в Ізяславі у XVIII столітті, як приватна резиденція князів Сангушко. Нині палац перебуває в аварійному стані, каже завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва Ізяславської РДА Сергій Франков.

«Тому, що є тріщини в капітальних зовнішніх стінах. І у внутрішніх несучих і не несучих стінах. Вже обвалився відрізок стіни розміром 10 на 5, десь орієнтовно 50 квадратних метрів. Це є опорна стіна, в якій була вмурована і грубка обігріву першого і другого поверху», - каже Сергій Франков.

Палац перебуває в аварійному стані. Фото: Сергія ШпаковськогоФото: Сергія Шпаковського

Палац перебуває в аварійному стані. Фото: Сергія Шпаковського

Найперше, аварійний об’єкт потрібно обгородити, каже член Міжнародної організації з охорони пам’яток та історичних місць Сергій Шпаковський. Чоловік додає, з офіційним листом звертатимуться до міністерства культури України.

«Ми будемо в цьому акті вписувати, щоб це місце обгородити, тому що воно гостро аварійне. А тут граються діти, ходять дорослі. Ми звернемося до органів культурної спадщини вищого рівня, будемо писати до міністерства культури України по цьому питанню. Моя думка, тут дійсно потрібно найти фінансування проєкт першочергових, протиаварійних, консерваційних робіт. Тут потрібно створити, щоб взяли на себе відповідальність всі органи влади, в тому числі і місцевої, створити заповідник, історико-культурний, на базі пам’яток міста Ізяслав», - каже Сергій Шпаковський.

Нагадаємо, 1 червня 50 квадратних метрів опорної стіни обвалилося у палаці Сангушко, що в Ізяславі. Раніше руйнування історичної пам’ятки фіксували у листопаді 2018 року, тоді розсипалася секція стіни другого поверху північного корпусу. Кошти на протиаварійні роботи та розчищення завалів не виділялись з 2006 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди