Від початку повномасштабної війни на Франківщині відкрили 87 шелтерів

Від початку повномасштабної війни на Франківщині відкрили 87 шелтерів

Від початку повномасштабної війни на Франківщині відкрили 87 шелтерів
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Від початку повномасштабної війни на Прикарпатті відкрили 87 шелтерів, в яких наразі проживає п'ять тисяч людей. Про це під час виступу на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад під головуванням Президента України Володимира Зеленського розповіла голова ОВА Світлана Онищук.

З її слів, на Івано-Франківщині створювали насамперед умови для соціально вразливих верств населення.

"Ми зробили головний акцент на допомозі дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, людям з інвалідністю, паліативно хворим та людям похилого віку. Саме для них у 480 комунальних закладах розгорнули й облаштували 20 тисяч ліжкомісць", — каже Світлана Онищук.

З її слів, у перші дні повномасштабної війни п'ять тисяч прикарпатців безоплатно надали своє житло для проживання 22 тисячам переселенців. Загалом Прикарпаття прийняло 150 тисяч людей, які змушені були покинути свої домівки через вторгнення РФ в Україну. Ще 87 тисяч — їхали через Франківщину транзитом та користувалися центрами перебування.

Від початку повномасштабної війни на Франківщині відкрили 87 шелтерів
Фото: Facebook/Світлана Онищук

"Завдяки співпраці з міжнародними донорами ми розпочали ремонти у 42 об’єктах соціальної сфери й комунальної власності, з них 18 таких центрів вже готові", — каже голова ОВА.

Світлана Онищук додає, що невдовзі на Прикарпатті планують відкрити прихисток для довготривалого проживання сімей загиблих військовослужбовців та людей з інвалідністю. Шелтер розрахований на 500 ліжкомісць.

Раніше Суспільне повідомляло, що Івано-Франківщина стала четвертою областю в Україні за кількістю релокованих підприємств.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок