Дмитро Підручний достроково закінчив біатлонний сезон: у чому причина

Дмитро Підручний достроково закінчив біатлонний сезон: у чому причина

Оновлено
Дмитро Підручний достроково закінчив біатлонний сезон: у чому причина
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Що розповіли про стан українця в команді.

Капітан чоловічої збірної України з біатлону Дмитро Підручний достроково закінчив сезон Кубка світу 2022/23. Про це Суспільне Спорт розповів тренер команди Юрай Санітра.

За словами тренера, Підручний здав позитивний тест на COVID-19 та не виходитиме на старт на двох наступних етапах міжнародних топзмагань.

"Не маю хорошої інформації щодо Підручного, який не стартував у персьюті. [Дмитро] захворів, у нього вчора був позитивний тест на коронавірус. На цей час можу сказати, що його сезон закінчився", - пояснив словацький тренер.

"Стан його — не найкращий. Шкода його, він був у хорошому фізичному стані. Очікував від нього, що зможе показати хороший результат на наступних стартах і допомогти у Кубку Націй. Але цей сезон не дає нам щастя — боремося з проблемами зі здоров'ям від самого початку".

31-річний біатлоніст від початку сезону був змушений пропустити два повних місяці через операцію на коліні. Підручний встиг відновитися до початку ЧС-2023 в Обергофі, де входив до топ-10 спринтерської гонки (5-й) та переслідування (8-й).

На етапі в Нове-Место, що завершився в неділю, 5 березня, Підручний стартував лише у спринті — 32-ге місце. Відібравшись до персьюту, Дмитро не вийшов на гонку — саме через коронавірусну хворобу, яку в біатлоніста виявили протягом етапу.

COVID-19 наклався на проблеми з коліном, що дошкуляли Підручному після повернення до змагань. У коментарі для Суспільне Спорт на початку березня той припускав, що через неоптимальний стан може вдатися до пропуску окремих стартів.

Заміною Підручному на решті етапів Кубка світу в перший команді має стати Артем Тищенко, який у березні закінчив змагання на Кубку IBU. На двох заключних етапах у Кенморі той незмінно входив до топ-10 семи гонок, в яких брав участь.

"Враховуючи, що буде відсутній Підручний, робимо усе по організації, щоб до нас прилетів в Естерсунд Артем Тищенко, який дуже добре показав себе у Кенморі. Побачимо, як — вони наразі десь перебувають над океаном, прилетять у понеділок, 6 березня, до Європи. І далі побачимо, що буде. Нам потрібен п'ятий спортсмен, бо не можемо ризикувати у цій ситуації, щоб потім у Естерсунді могли поставити естафету".

Сьомий етап Кубка світу в шведському Естерсунді розпочнеться у четвер, 9 березня. Початок заключного етапу сезону в Голменколлені заплановано на 16-те число.

Дмитро Підручний у сезоні 2022/23: що відомо

  • Єдину медаль цього сезону українець виграв на Кубку IBU, коли став третім у спринті на етапі в Обертілліасі.
  • На ЧС-2023 узяв участь в шести гонках та двічі входив до топ-10 індивідуальних змагань: у спринті та гонці переслідування.
  • На етапах Кубка світу пробіг дві гонки: чоловічу естафету в Контіолагті (9-те місце) та спринт у Нове-Место (32-ге).

Вибір редакції

На початок