Територію Квасівського замку прибрали на Закарпатті

Територію Квасівського замку прибрали на Закарпатті

Територію Квасівського замку прибрали на Закарпатті

Квасівський замок на Берегівщині прибирали нині в рамках акції "Чистий простір". За словами організатора Михайла Данканича це перша із трьох історичних пам’яток, які мають прибрати під час цієї акції.

Анатолій Пасєвич прийшов прибрати Квасівський замок. Він розповів, що планують розчистити всю територію: "Ми цю робимо локацію, щоб це готовий був замок для показу. І потім деякі елементи уже будемо доробляти зовні".

Квасівський замок, який знаходиться на березі Боржави, може стати ще одним туристичним місцем на Закарпатті, каже туризмознавець Федір Шандор.

"Я думаю, що 80 відсотків жителів просто не знають, яка в них є родзинка. Вони зайняті побутовими моментами. А якщо почнуть ходити туристи вони змушені будуть зробити сюди дорогу, відкрити нарешті готель, який будується. І безпосередньо локальний турист – це номер один", — зазначив туризмознавець.

Територію Квасівського замку прибрали на Берегівщині

Територію Квасівського замку прибрали на Берегівщині

Замок датується кінцем п’ятнадцятого століття розповідає археолог Ігор Прохненко. За його словами він не внесений до реєстру архітектурних пам’яток України.

"У чому було значення пам’ятки в ті часи? Це переправа саме річкою, яка протікає у підніжжя. Долина річки Боржави була важливою, такою трансмагістряллю, яка об’єднувала різні частини Закарпаття. І саме тут, через цей митний пост, який знаходився під замковою горою проходили товари так званого соляного шляху"

Організатор акції "Чистий простір" Михайло Данканич каже: у рамках проєкту "Відновлення туристичної привабливості історичного соляного шляху" приберуть територію ще двох замків: Королевського та Вишківського.

"Найняли компанію, яка має розробити проєктно-кошторисну документацію для консервації цих об’єктів. І також вони мають розробити документацію аби ці об’єкти можна було передати на баланс селищним радам на території, яких вони знаходяться", – повідомив організатор.

За словами Михайла Данканича наступного тижня прибиратимуть замок у селищі Королево. До акції можуть долучитися всі охочі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди