В Івано-Франківську 4 березня для 12 людей провели безоплатні курси з теорії конструювання та уміння керувати дронами. Як вчили охочих підіймати в повітря безпілотники, читайте у репортажі Суспільного.

За словами інструктора з пілотування Ігоря Довганюка, навчитися керувати безпілотниками можуть люди й без досвіду. Наразі освоїти курс зголосилися люди віком від 14 до 35 років.

"До пілотування може долучитися будь-яка людина. Це — машинальні уміння, які відпрацьовуються в симуляторі. Друга частина, я б її назвав конструкторською, що належить до паяння, збирання дрона, його прошивки. Там вже людина має бути освічена", — каже Довганюк.

Серед тих, хто прийшов навчитися пілотування дронами, — Петро Михайлів. Чоловік розповідає: досі займався волонтерством і служив у добровольчому батальйоні. Відтоді зрозумів: відповідні знання у воєнний час зайвими не будуть.

"Мене цікавить цей курс через те, що літати на мавіках, які мають стабілізатори, доволі легко, а тут — щось складніше, цікавіше. Володіючи уміннями літати на таких дронах як зараз, можна цікавіші та складніші завдання виконувати. Скажімо, в закритих приміщеннях, на заводах. Тобто це — окрема тонка ніша і вона має свою ціну", — говорить Петро Михайлів.
Ще один учасник курсів з конструювання та пілотування дронами Олександр Дем'янчук прийшов, аби розширити свої технічні знання.

"Вдячний хлопцям-організаторам, тому що ці знання в майбутньому справді можуть знадобитися, і ми не знаємо, скільки ще триватиме війна. Можливо, вона завтра завершиться, і ці уміння вже в цивільному житті можна буде використати. А якщо знову війна, то хотілося б володіти тими знаннями, які можуть допомагати бити ворога", — каже нині демобілізований Олександр Дем'янчук.
До освоєння керування безпілотниками планують долучати й військових, ділиться планами фахівець з конструювання наземних станцій Олексій Олійник.

"Потрібно все це обговорити, можливо, з військовими центрами. Потрібно більше фінансів для закупівлі найкращих пультів та ноутбуків для навчання. За курс можна отримати знання з пілотування дрона, його ремонту", — говорить Олійник.
Тривалість навчання з конструювання та пілотування дронів — два місяці. Заняття проходять двічі на тиждень.
Читайте також
- Як на Івано-Франківщині військовослужбовці Нацгвардії вчаться керувати дронами
- Печеніжинська громада з Івано-Франківщини передала "едельвейсам" на фронт два дрони
- Голови усіх тергромад Івано-Франківщини купили дрон для ЗСУ за власні гроші
- Як троє ліцеїстів та студент Фахового коледжу електронних приладів з Франківська розробили дрон-міношукач
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!