Три українці — в топ-40 переслідування на етапі Кубка світу в Нове-Место: результат

Три українці — в топ-40 переслідування на етапі Кубка світу в Нове-Место: результат

Три українці — в топ-40 переслідування на етапі Кубка світу в Нове-Место: результат
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

15-ту особисту перемогу в сезоні Кубка світу здобув Йоганнес Бьо.

У чеському Нове-Место стартував другий день етапу Кубка світу з біатлону. Змагання продовжилися чоловічою гонкою переслідування на 12.5 кілометрів.

За підсумками чоловічого спринту до персьюту відібралися четверо українців: Антон Дудченко, Дмитро Підручний, Артем Прима та Богдан Цимбал. Підручний врешті не вийшов на старт після того, як у коментарі Суспільне Спорт припустив можливість пропуску окремих гонок через нещодавню травму коліна.

Читайте також: "Можливо, деякі гонки пропускатиму". Дмитро Підручний - про повернення на Кубок світу та стан після спринту в Нове-Место

Під першим номером на переслідування виходив лідер загального заліку Кубка світу, норвежець Йоганнес Бьо. Він виграв чотири з п'яти попередніх персьютів на Кубку цього сезону, а також став чемпіоном світу в цій дисципліні в Обергофі у лютому.

Як минула гонка

Перший з українців на вогневому рубежі, Антон Дудченко припустився двох помилок на першій "лежці". Вже після першої стрільби той повертався на дистанцію 32-м, програючи п'ять позицій Артему Примі.

Дудченко зрівнявся із співвітчизником дорогою до другої "лежки", а згодом і випередив його після двох хиб у ветерана збірної.

Ще декілька позицій Антон втратив на першій стрільбі стоячи, заробивши одне коло штрафу — на трасу він виходив 34-м. Натомість першість серед українців перехопив Богдан Цимбал, що єдиний із "синьо-жовтих" біатлоністів чисто подолав "стійку".

Припустившись ще одного промаху на заключному рубежі, Богдан зберіг 31-шу сходинку в гонці, на якій і закінчив гонку. У заліковій зоні також фінішували Дудченко з Примою — 38-ме та 39-те місця відповідно.

Таким чином Цимбал повторив власний рекорд сезону на Кубку світу. 31-ше місце він також посідав у гонці переслідування на стартовому етапі сезону в Контіолагті.

Свою 15-ту особисту перемогу на етапах Кубка світу (та другу — в Нове-Место) здобув Йоганнес Бьо. Найближчого переслідувача, брата Тар'єя, на фініші він випередив на 34.6 секунди з двома хибами на стрільбі.

Для Бьо-молодшого подіум став 19-м поспіль на всіх стартах Кубка світу. За цим показником він побив історичний рекорд Мартена Фуркада (18 подіумів), який той встановив у сезонах 2016/17 та 2017/18.

Читайте також: Йоганнес Бьо перевершив історичний "подіумний" рекорд Кубка світу з біатлону: в чому він полягає

Кубок світу. Нове-Место. Гонка переслідування — чоловіки

  1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 0+0+1+1) 25:53.7 хвилини
  2. Тар'єй Бьо (Норвегія, 0+0+1+0) +44.3
  3. Мартін Понсілуома (Швеція, 0+3+1+1) +1:11.0
  4. Бенедикт Долль (Німеччина, 0+0+1+1) +1:54.7
  5. Фаб'єн Клод (Франція, 1+1+0+2) +1:37.9
  6. Антонен Ґіґонна (Франція, 0+1+2+1)

...

  • 31. Богдан Цимбал (Україна, 1+1+0+1) +4:05.7
  • 38. Антон Дудченко (Україна, 2+1+1+2) +4:58.7
  • 39. Артем Прима (Україна, 0+2+1+1) +4:53.5

Вибір редакції

На початок