Катерина Коцар - п'ята в фіналі біг ейру на чемпіонаті світу. Це найкращий результат в історії України

instagram.com/katia_kotsar

Перше потрапляння у фінал у цій дисципліні фрістайлу.

22-річна українська фристайлістка Катерина Коцар фінішувала на п'ятому місці у фіналі чемпіонату світу з біг ейру. Змагання проходять у рамках чемпіонату світу з фристайлу та сноубордингу в Грузії.

Світова першість 2023 року - дебютна для 22-річної українки. У Грузії Коцар виступала в слоупстайлі та біг ейрі. Якщо у слоупстайлі вона показала 15-й результат у кваліфікації, то у біг ейрі змогла стати сьомою та пробилася до фіналу (144.4 бала), куди потрапляли топ-8 найкращих. Відповідно, Катерина стала першою українкою в історії, яка відібралася до фіналу у цій дисципліні.

Безпосередньо у фіналі Катерина виконала три стрибки: одного разу впала, за два інші отримала сумарно 127.75 бала - це п'яте місце. Українка обійшла представницю Китаю, а також Німеччина, окрім того на старт не вийшла спортсменка зі Швейцарії.

Чотири найкращі атлетки відірвалися далеко від українки. Переможниця - француженка Тесс Леде - набрала 186.75 бала, а між другим та четвертим місцем всього чотири бали. Четверте місце у Кірсти Муір з Великої Британії, яка набрала 171 бал (на понад 40 більше, ніж в українки).

Водночас, для Катерини Коцар - це найкращий результат у кар'єрі на змаганнях такого рівня. І перше потрапляння у фінал на дебютному чемпіонаті світу.

• Біг ейр: фінал, жінки
  1. Тесс Леде (Франція) - 186.75 бала
  2. Сандрей Ей (Норвегія) - 175 балів
  3. Меган Олдем (Канада) - 174 бали
  4. Кірста Муір (Велика Британія) - 171 бал
  5. Катерина Коцар (Україна) - 127.75 бала

У програмі чемпіонату світу біг ейр дебютував у 2019 році. Україна раніше не була представлена у цій дисципліні, у 2023 році - дебют для Коцар та Ореста Коваленка среед чоловіків (не подолав кваліфікацію).

Хто така Катерина Коцар

• 22-річна українська фристайлістка, яка спеціалізується у дисциплінах біг ейр та слоупстайл.
  • Дебютантка чемпіонату світу. У слоупстайлі фінішувала 15-ю на ЧС-2023, у біг ейрі потрапила до топ-6.
  • Переможниця етапів Європейського кубка та чемпіонка України. Найкраще досягнення на рівні Кубка світу - шосте місце у сезоні 2022/23.