Андрій Проценко вийшов до фіналу Євро-2023 зі стрибків у висоту: результати відбору

Андрій Проценко вийшов до фіналу Євро-2023 зі стрибків у висоту: результати відбору

Андрій Проценко вийшов до фіналу Євро-2023 зі стрибків у висоту: результати відбору
AP

Українець Вадим Кравчук вилетів на третій планці.

У турецькому Стамбулі триває чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні. У другий день змагань 3 березня на турнірі відбулися перші старти в чоловічих стрибках у висоту.

На турнір заявилися двоє українців. Країну мали предствляти віцечемпіон України в приміщенні, 26-річний Вадим Кравчук та бронзовий призер ЧС-2022 на відкритому повітрі Андрій Проценко.

Для потрапляння до фіналу, запланованого на 5 березня, спортсменам було необхідно виконати норматив — висоту в 2.26 метра. У разі невиконання нормативу до медального старту проходили вісім спортсменів з найкращими показниками.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи-2023 в приміщенні. Дивіться трансляції Євро-2023 у приміщенні на сайті Суспільне Спорт.

Як пройшли відбіркові змагання

Учасники стартували з планки у 2.08 метра. Проценку вона підкорилася з першої спроби, як і дві наступні висоти — 2.14 та 2.19.

Цього вистачило для виходу у фінал турніру. З українцем також відібралися чинний віцечемпіон турніру, Лоїк Гаш зі Швейцарції, та бронзовий призер змагань 2021 року, бельгієць Томас Кармой.

Вісімку фіналістів склали спортсмени, що перетнули позначку в 2.19 метра. Чотирьом з них це вдалося з першої спроби, включно з Проценком, ще чотирьом — з третьої.

Натомість Вадим Кравчук зупинився на третій позначці у 2.19 метра. Впродовж відбору українець виконав сім стрибків, з яких успішними були два.

  • Хто відібрався до фіналу у чоловічих стрибках у висоту: Амельс Дуве (Нідерланди), Томас Кармой (Бельгія), Норберт Коб'єльскі (Польща), Андрій Проценко (Україна), Крістіан Фалоччі (Італія), Марко Фассінотті (Італія), Лоїк Гаш (Швейцарія), Тобіас Потьє (Німеччина)

Фінал змагань у чоловічих стрибках у висоту відбудеться в неділю, 5 березня, о 18:05 за київським часом.

Євро-2023 з легкої атлетики в приміщенні : що відомо

  • Андрій Проценко втретє змагається на континентальній першості в приміщенні. Він також діставався фіналу в 2015-му та 2019-му роках, коли виграв "срібло" на змаганнях у Ґлазґо.
  • До фіналу Євро також пройшли три українки в жіночому турнірі зі стрибків у висоту. За медалі вестимуть боротьбу Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Катерина Табашник.
Читайте також: Три українські стрибунки у висоту пройшли у фінал чемпіонату Європи: результат кваліфікації
На початок