У Полтаві впровадили відеофіксацію затримання: як працює

У Полтаві впровадили відеофіксацію затримання: як працює

У Полтаві впровадили відеофіксацію затримання: як працює
фото: Суспільне Полтава

У Полтавському райуправлінні поліції впровадили систему відеофіксації затримання людини правоохоронцями "Custody Records". Про це під час представлення проєкту 3 березня повідомив начальник управління дотримання прав людини Нацполіції України Руслан Горяченко.

Система відеофіксації здійснюватиметься на усіх етапах затримання людини, каже начальник управління дотримання прав людини Нацполіції України Руслан Горяченко.

"Відбувається цілодобове відеоспостереження, починаючи із відеоспостереження на території підрозділів поліції, так і використання боді-камер (нагрудний відеореєстратор – ред.), автомобільних камер в самих автомобілях службових. Тобто фактично з моменту затримання до моменту ухваленням рішення судом у нас є повністю досьє на затриману особу. Все, що з ним відбувалося під час всіх дій, коли поліція мала відношення до цієї людини", - говорить Руслан Горяченко.

"У нас непоодинокі факти є необґрунтованих провокаційних заяв щодо співробітників поліції. Тому постійна відеофіксація буде як запобіжник необґрунтованих заяв та скарг на дії співробітників поліції", - розповів начальник обласного управління Євген Рогачов.

У Полтаві впровадили відеофіксацію затримання: як працює
Представлення системи відеофіксації затримання. фото: Суспільне Полтава

Для впровадження системи у приміщенні райуправління обладнали спеціальні кабінети. Здійснюватимуть зйомку, зокрема, реєстрації даних, кімнат конфіденційного побачення із захисником, інтерв’ювання, проведення слідчих дій та очікування. Такий проєкт на Полтавщині впроваджують уперше, розповів начальник управління дотримання прав людини Нацполіції України Руслан Горяченко. За його словами, також з’явиться інспектор з дотримання прав людини.

"Ця людина може вам надати відповідь на будь-яке запитання, що стосується відносин затриманої особи і поліцейського. І четверте – це зовнішній контроль, що дає можливість здійснювати система "Custody Records". Перебуваючи у місті Києві, можна розуміти, що відбувається у будь-якому регіоні у питанні затримання", - пояснив Руслан Горяченко.

За словами Євген Рогачов, така ж система має запрацювати у Кременчуці.

На початок