Уряд схвалив створення в Україні Міжнародного кримінального суду

Уряд схвалив створення в Україні Міжнародного кримінального суду

Будівля уряду
Кабінет міністрів України. Фото: Facebook/Василь Мокан

Кабмін схвалив проєкт постанови про створення Офісу Міжнародного кримінального суду в Україні.

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

Головним напрямком роботи установи буде розслідування справ, які суд розглядає з початку збройної агресії Росії проти України у 2014 році.

"У компетенції Міжнародного кримінального суду є переслідування в судовому порядку конкретних осіб, відповідальних за воєнні злочини, злочин геноциду та злочини проти людяності", — йдеться у повідомленні МЗС.

У відомстві також зазначили, що Україна визнає юрисдикцію МКС, для виявлення, кримінального переслідування та судового розгляду замовників і співучасників діянь, вчинених на території нашої держави під час Революції Гідності. Те ж саме стосується і злочинів, вчинених в Україні з 20 лютого 2014 року відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Що відомо про воєнні злочини РФ в Україні

У січні в Міністерство внутрішніх справ України повідомляло, що від початку повномасштабного вторгнення РФ слідчі Нацполіції розпочали 57 584 кримінальні провадження за фактами вчинення на території України злочинів російськими військовими та їхніми поплічниками.

Росія, яка заявляє, що проводить "спеціальну військову операцію" в Україні, продовжує заперечувати навмисні напади на мирних жителів або вчинення інших воєнних злочинів, попри докази цього.

Читайте також

Майже 40% українців виправдовують самосуд у випадку воєнних злочинів — "Рейтинг"

Третина українців готова вимагати компенсацію за воєнні злочини Росії — опитування

На початок