Україна вперше за 8 років здобула медаль на юніорському чемпіонаті світу з фігурного катання

Україна вперше за 8 років здобула медаль на юніорському чемпіонаті світу з фігурного катання

Україна вперше за 8 років здобула медаль на юніорському чемпіонаті світу з фігурного катання
ISU Figure Skating

У змаганнях спортивних пар ця нагорода стала першою за 23 роки.

Основний старт сезону з фігурного катання для юніорів - чемпіонат світу. У 2023 році змагання приймає канадське Калгарі. Українська збірна представлена на цьому турнірі у всіх дисциплінах. Першим на ЮЧС завершилися змагання спортивних пар, в яких Україну представляли 16-річна Віолетта Сєрова та 19-річний Іван Хобта.

Сєрова та Хобта взяли участь у юніорському чемпіонаті світу після того, як представляли України на дорослому чемпіонаті Європи-2023 з фігурного катання. У фінському Еспоо, де проходив Євро, українська спортивна пара вперше виступала на дорослому рівні та посіла дев'яте місце.

Читайте також: Українська спортивна пара вперше за 13 років увійшла до топ-10 ЧЄ з фігурного катання

Юніорський ЧС з фігурного катання Сєрова та Хобта розпочали з короткої програми. Виступ української спортивної пари оцінили в 58.47 бала. Таким чином, після першого етапу змагань Віолетта та Іван йшли на четвертому місці. У довільній програмі українці стали третіми, отримавши 100.92 бала. Цей результат дозволив Сєровій та Хобті здобути бронзову медаль юніорського чемпіонату світу-2023 з фігурного катання.

Що означає медаль Сєрової та Хобти

  • "Бронза" на юніорському ЧС-2023 - найкращий результат для України за останні 23 роки у змаганнях спортивних пар. Востаннє українські спортивні пари були у топ-3 в 2000 році. Тоді Альона Савченко та Станіслав Морозов вибороли "золото", а Юлія Обертас і Дмитро Паламарчук здобули "срібло".
  • Це дебютна нагорода на цьому рівні та наразі найвище досягнення в кар'єрі Віолетти та Івана.
  • Україна вперше за вісім років має медаль на юніорському чемпіонаті світу з фігурного катання. Востаннє це трапилося у 2015 році, коли Олександра Назарова та Максим Нікітін здобули "бронзу" в танцях на льоду.

Переможцями ЧС-2023 у Калґарі стала американська пара Софія Барам / Даніель Тюменцев, яка виграла обидві грограми. Другу сходинку на турнірі посіли представники Анастасія Голубєва / Гектор Джотопулос Мур, які отримали .

Юніорський чемпіонат світу з фігурного катання. Спортивні пари

  1. Софія Барам / Даніель Тюменцев (США) - 183.47 бала
  2. Анастасія Голубєва / Гектор Джотопулос Мур (Австралія) 170.36 бала
  3. Віолетта Сєрова / Іван Хобта (Україна) - 159.39

Хто такі Віолетта Сєрова та Іван Хобта

  • Віолетта Сєрова - 16-річна українська фігуристка, яка виступає у парному спортивному фігурному катанні. На дорослому рівні Сєрова почала кататись у листопаді 2022 року. У вересні 2022 року Сєрова посіла друге місце на юніорському Гран-прі у Гданську у парі з Іваном Хобтою. Ця нагорода стала для України першою за сім років у змаганнях спортивних пар.
  • Іван Хобта - 19-річний український фігурист. Як і його партнерка, Іван дебютував на дорослому рівні у листопаді 2022-го.
На початок