"Не вийшло так, як хотіли". Юрай Санітра - про перший старт після ЧС з біатлону та проблеми з лижами під час гонки

"Не вийшло так, як хотіли". Юрай Санітра - про перший старт після ЧС з біатлону та проблеми з лижами під час гонки

Ексклюзивно
"Не вийшло так, як хотіли". Юрай Санітра - про перший старт після ЧС з біатлону та проблеми з лижами під час гонки
Biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар тренера збірної України з біатлону після чоловічого спринту для Суспільне Спорт.

У чеському Нове-Место відновився сезон Кубка світу з біатлону. Першою гонкою після чемпіонату світу в Обергофі став чоловічий спринт, переможцем якого став Йоганнес Бьо.

У гонці взяли участь п'ять українських біатлоністів. Найкращий результат вдалося показати Антонові Дудченку, який без хиб фінішував 17-м у спринтерській гонці.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

При цьому результат Дудченка ходом по дистанції вийшов лише 46-м. Він програв понад дві хвилини Йоганнесу Бьо і не зміг зачепитися за більш високі місця.

Результат Дудченка після гонки оцінив старший тренер збірної України Юрай Санітра. В ексклюзивному інтерв'ю для Суспільне Спорт він підсумував виступи всіх біатлоністів у першому старті після чемпіонату світу.

Санітра відзначив, що причиною невисокої швидкості Дудченка по дистанції стали проблеми з лижами. За словами тренера, саме вони позбавили біатлоніста шансів фінішувати вище у гонці.

  • Про загальний результат команди у спринті

"Після чемпіонату світу була невеличка пауза, під час якої не всі могли адекватно тренуватися. Тому скажу, що якщо дивитися на результат командний сьогодні, то можемо бути задоволені.

На сьогодні, після цієї паузи, не всі можуть бути задоволені, хтось чекав від нас більшого. Але як команда ми достойно виступили в нелегких умовах, особливо тих, які були на стрільбі".

  • Про результат Дудченка та проблеми з лижами

"Якщо дивитися на індивідуальні результати, то Антон Дудченко пробіг сьогодні хороший старт. Він фізично почував себе добре, та й зі стрільбою впорався в нелегких умовах. Але не все сьогодні було гаразд з матеріально-технічним забезпеченням. Тому я думаю, що Антон міг бути вище 17-го місця. Трохи помилилися з лижами, і цей фактор зіграв на те, що він не зміг поборотися за першу десятку".

"Я не скажу, що це була помилка сервісу. Але не вийшло з лижами так, як би того хотіли. А якщо хочеш боротися з найкращими спортсменами, норвежцями та шведами, то треба зробити все, щоб мати лижі на високому рівні".
  • Про швидкість і результат Підручного у спринті

"Дмитро Підручний показав хороший хід. Він легко рухався на трасі, але неправильно відреагував на вітер під час стрільби, тому мав дві хиби на першому вогневому рубежі".

  • Як Санітра оцінює виступ Прими, Цимбала і Насика

"Артем Прима приїхав сюди не в найкращому фізичному стані. Трохи потрібно допрацювати, тому й час на трасі не був такий, який ми б хотіли бачити.

Богдан Цимбал стартував в останній групі, тому й умови були трохи гірші. Траса була розбита. Він впорався зі стрільбою, але показав лише середній рівень своїх можливостей.

Денис Насико від початку не був таким, яким я його бачив на чемпіонаті світу. Він забагато програв на трасі та зі стрільбою не впорався".

Етап у Нове-Место: що відомо

  • За підсумками спринту до гонки переслідування відібралися чотири українці: Антон Дудченко (17-й), Дмитро Підручний (32-й), Артем Прима (35-й), Богдан Цимбал (43-й).
  • Чоловіча гонка переслідування на етапі Кубка світу у Нове-Место відбудеться в суботу, 4 березня. Початок - о 14:50 за київським часом.
  • Наступною гонкою сьомого етапу Кубка світу стане жіночий спринт. До стартлисту на неї потрапили всі п'ять українок з заявки: Анастасія Меркушина (13-й стартовий номер), Юлія Джима (22-й), Олена Білосюк (31-й), Любов Кип'яченкова (55-й), Дар'я Блашко (75-й).
На початок