Замінили зношені труби: у Вінниці ремонтують водогін

Замінили зношені труби: у Вінниці ремонтують водогін

Замінили зношені труби: у Вінниці ремонтують водогін
У Вінниці ремонтують водогін. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці тривають ремонтні роботи на водогоні по вулиці Київській, які розпочали у понеділок 27 лютого. Замінили запірні арматури, зношену трубу на поліетиленову. Загалом необхідно полагодити 40 метрів мережі, розповідає начальник району з експлуатації водопровідних мереж Віталій Коваль.

"Коли виконали підготовчі роботи, завершили перший етап, думали, що у нас все чудово виходить. У середу перейшли на цю дільницю й виявили коліно, перетин зі ще одним нашим основним водогоном — бетонкою,так вона у нас називається", каже Віталій Коваль.

Виявили витік під час планового огляду мережі. Рух транспорту вулицею Київською не перекривали, як і не розкопували мережу. Трубу прокладено у футлярі діаметром 1200 мм. У ньому залишилася стара зношена труба. А вже у неї протягнули трубу діаметром 200 мм.

"Технічно стару трубу діаметром 400 мм складно звідти дістати. Ми пішли методом заміни "труба в трубі", щоб це було швидше й ефективніше", — говорить начальник КП "Вінницяоблводоканал" Дмитро Кістіон.

Виявили витік: у Вінниці ремонтують водогін
Фото: Суспільне Вінниця

Встановлену поліетиленову трубу зварили з декількох шматків.

"У нас було шість шматків по шість метрів і один шматок чотири метри. Зварювали за допомогою спеціального обладнання. Було виконано в середу", — пояснює Віталій Коваль.

Замінили зношені труби: у Вінниці ремонтують водогін
Фото: Суспільне Вінниця

Тепер трубу залишилося зʼєднати зі старими у камерах по обидва боки дороги. Потім випробувати і подати воду споживачам.

"Щоб більше не повертатися до даної аварійної ділянки, було вирішено замінити дану ділянку. І вирішити це питання кардинально. Якщо рахувати в комплексі вартість даних робіт, і з роботою, і з матеріалами, тобто під ключ, до повного наведення благоустрою, то наші фахівці порахували і вийшло близько 200 тисяч гривень. На сьогоднішній день для підприємства це не маленькі гроші. Тому що ми перебуваємо у складному фінансовому стані, тому що тариф не покриває витрати", — говорить Дмитро Кістіон.

Без холодного водопостачання мешканці вулиць Сергія Зулінського та Київської залишалися у вівторок. Зі слабким тиском був мікрорайон Замостя.

"Мешканці Зулінсього та Київської лише день були без води, у вівторок. До вечора їм було відновлено водопостачання. Хоча ми попереджали, що включно до пʼятниці можливий понижений тиск, особливо у тих, хто мешкає на верхніх поверхах. В пʼятницю увечері все нормалізується", — каже Оксана Поліщук.

Замінили зношені труби: у Вінниці ремонтують водогін
Фото: Суспільне Вінниця

Гарантійний термін використання труби 50 років, каже начальник підприємства Дмитро Кістіон. Загалом же по місту 72 км магістральних водопровідних мереж. З них 46 км перебувають у зношеному стані й потребують капітальної заміни.

Читайте також

  • "Від смаколиків до автомобілів", – жителі громади на Вінниччині щотижня відправляють вантажі на передову
  • "Росіяни поранених не забирають, залишають помирати на полях", – підполковник медслужби з Вінниці про роботу на фронті
На початок