Україна здобула 24 нагороди на Гран-прі з параатлетики в Дубаї: всі медалі збірної

Україна здобула 24 нагороди на Гран-прі з параатлетики в Дубаї: всі медалі збірної

Україна здобула 24 нагороди на Гран-прі з параатлетики в Дубаї: всі медалі збірної
World Para Athletics

"Синьо-жовті" зібрали медалі в дев'яти легкоатлетичних дисциплінах.

У Дубаї закінчилися змагання другого Гран-прі року з легкої параатлетики. Україна здобула на турнірі одразу 24 медалі різних ґатунків, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України.

На змагання в ОАЕ заявилися 585 спортсменів з 60 країн світу. Водночас представництво України в Дубаї звелося до 17 параатлетів, які здобули нагороди в дев'яти легкоатлетичних дисциплінах.

Найуспішнішими збірниками в ОАЕ стали Зоя Овсій та Ігор Цвєтов, які здобули по дві золоті медалі. Паралімпійська чемпіонка Токіо з метальних дисциплін тріумфувала в змаганнях з диском та клабом, а дворазовий золотий медаліст Ріо — в бігу на 100 та 200 метрів.

Найбільше нагород у складі збірної виграв Ярослав Окапінський. Окрім "золота" на 400-метрівці, спортсмен посів два других місця в бігу на дистанціях 100 й 200 метрів.

Мультимедалістами також стали Микола Жабняк ("золото" та "бронза"), Анастасія Москаленко ("золото" й "бронза") та Наталія Кобзар ("срібло" та "бронза").

Гран-Прі Дубаю 2023 з параатлетики: всі нагороди України

  • "Золото": Владислав Білий (метання списа), Анастасія Москаленко, Максим Коваль, Анастасія Мисник (усі — штовхання ядра), Ярослав Окапінський, Юлія Шуляр (обоє — 400 м), Зоя Овсій (метання диска, метання клабу), Ігор Цвєтов (100 м, 200 м), Микола Жабняк (метання диска)
  • "Срібло": Наталія Кобзар (400 м), Роман Данилюк (штовхання ядра), Роман Павлик (стрибки в довжину), Ярослав Окапінський (100 м, 200 м), Людмила Даниліна (1500 м)
  • "Бронза": Микола Райський (100 м, 400 м), Вікторія Шпачинська, Микола Жабняк, Олександр Яровий (штовхання ядра), Наталія Кобзар (200 м), Анастасія Москаленко (метання клабу)

Паралімпійський спорт України: що відомо

  • Наступні змагання Гран-прі з параатлетики відбудуться у Марракеші 9-11 березня.
  • У лютому "синьо-жовті" здобували нагороди й на першому Гран-прі сезону з парадзюдо. У підсумковому медальному заліку збірна розділила четверте місце.
  • У листопаді минулого року Міжнародний паралімпійський комітет призупинив членство Росії та Білорусі через їхню повномасштабну збройну агресію проти України.
На початок