Штурла Легрейд пропустить сьомий етап Кубка світу з біатлону: в чому причина

Штурла Легрейд пропустить сьомий етап Кубка світу з біатлону: в чому причина

Штурла Легрейд пропустить сьомий етап Кубка світу з біатлону: в чому причина
AP Photos

Що означає відсутність другого номера загального заліку в Нове-Место.

Один з лідерів чоловічої збірної Норвегії з біатлону Штурла Легрейд пропустить змагання сьомого етапу Кубка світу в чеському Нове-Место. Про це біатлоніст оголосив на своїх сторінках у соціальних мережах.

На чемпіонаті світу в лютому Легрейд піднімався на подіум у п'яти з шести стартів, зокрема здобувши "золото" змішаної естафети та "срібло" переслідування й індивідуальної гонки. В обох "срібних" гонках норвежець поступався першою сходинкою співвітчизнику Йоганнесу Бьо.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Саме Легрейд — головний конкурент для Бьо-молодшого в загальному заліку Кубка світу в поточному сезоні. Двох партнерів за збірною розділяють 219 залікових балів.

Та це відставання в гонці за Великий кришталевий глобус точно не буде відіграно Легрейдом у Чехії - спортсмен здав позитивний тест на коронавірус і вимушено пропускатиме етап. Найближчим часом 26-річний біатлоніст повернеться до Норвегії для відновлення.

Водночас Легрейд залишив під питанням свою участь у восьмому етапі в шведському Естерсунді. На сторінці в Instagram той написав, що готується до заключного відрізку сезону в Голменколлені, не згадавши шведський етап, який стартує 9 березня.

"Здав позитивний тест на коронавірус та їду додому в Норвегію. Сподіваюся одужати якнайшвидше та бігти в Голменколлені за два тижні", - йдеться у дописі олімпійського чемпіона Пекіна.

Що означає відсутність Легрейда на етапі в Нове-Место

За відсутності свого головного конкурента на дистанції в Нове-Место достроково здобути Великий кришталевий глобус може лідер загального заліку Кубка світу Йоганнес Бьо. Від початку сезону він переміг у 14 стартах Кубка світу та чемпіонату світу в Обергофі.

Іншим біатлоністом, що може нав'язати боротьбу Йоганнесу, залишається інший норвежець, третій номер загального заліку Ветле Крістіансен. Аби обійти Бьо, він має перемогти у всіх гонках Нове-Место та сподіватися, що лідер команди не поповнюватиме свій доробок у прийдешніх стартах.

Потенційна відсутність Легрейда в Естерсунді, з іншого боку, означатиме, що Штурла не зможе теоретично наздогнати Бьо в загальному заліку.

Легрейд
Йоганнес Бьо на чемпіонаті світу з біатлону в Обергофі. AP Photos

Етап Кубка світу в Нове-Место: розклад етапу

  • 2 березня, четвер, 17:10. Спринт, чоловіки (10 км)
  • 3 березня, п'ятниця, 17:10. Спринт, жінки (7.5 км)
  • 4 березня, субота, 14:50. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • 4 березня, субота, 16:45. Переслідування, жінки (10 км)
  • 5 березня, неділя, 12:30. Змішана естафета
  • 5 березня, неділя, 16:10. Одиночна змішана естафета

Хто такий Штурла Легрейд

  • 26-річний біатлоніст чоловічої збірної Норвегії.
  • Олімпійський чемпіон 2022 року в Пекіні у чоловічій естафеті. П'ятиразовий чемпіон світу в індивідуальній гонці, масстарті, чоловічій та змішаній естафетах.
  • У поточному сезоні Кубка світу - переможець одного особистого старту (гонки переслідування на етапі у французькому Аннесі).

Вибір редакції

На початок