Фермери подали близько 500 заявок на розмінування полів — Мінагрополітики

Фермери подали близько 500 заявок на розмінування полів — Мінагрополітики

Тарас Висоцький
. Фото: УНІАН

Українські аграрії подали близько пів тисячі заявок на розмінування полів.

Про це у коментарі Суспільному повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, попередньо потрібно оглянути на наявність забруднень боєприпасами близько 2,5 млн гектарів сільськогосподарських угідь.

“Але якщо ми говоримо про території, які треба було б пріоритетно швидше розміновувати, з точки зору проведення весняно-посівної кампанії, то за інформацією з регіонів і колег з інших відомств це близько 800 тисяч гектарів”, — розповів Висоцький.

Найбільше замінована Херсонщина — до 20%, на другому місці Харківщина — близько 10% від загальної площі області.

“Значно більш інтенсивне мінування там, де велися активні бойові дії, знаємо, що лінія розмежування, лінія фронту в межах Миколаївської та Херсонської областей була дуже інтенсивна”, — каже Тарас Висоцький.

За його словами, для розмінування необхідне спеціальне обладнання, його мають надати міжнародні партнери протягом найближчих тижнів.

“Є завдання і розуміння, щоб до кінця травня, але не пізніше початку червня розмінувати максимально можливу площу. Який буде результат? Залежить перш за все від фактора швидкості постачання цього обладнання від міжнародних партнерів, є такі машини для розмінування", — розповідає посадовець.

Він зауважив, що розмінування полів — це найважливіший крок для початку посівної кампанії.

"Але, на жаль, немає швидкого вирішення цієї проблеми. Це не питання бажання і коштів. Світ не був готовий до одномоментної необхідності розміновувати сотні тисяч гектарів, немає ні обладнання, ні фахівців. Для цього потрібен час”, — підсумував Тарас Висоцький.

Також посадовець закликав фермерів утриматися від самостійних дій та роботи на полях до початку процедурного розмінування.

Читайте також

Посівна цього року на Херсонщині буде складною — перший заступник голови облради

"Не зустрічав в гарячих точках інших країн" — сапер про розмінування в Охтирці на Сумщині

Що робити, якщо знайшли вибухівку – пояснили рятувальники Кіровоградщини

Розмінування Харківської області: де росіяни залишили найбільше боєприпасів

На початок