Чотири догани - результат службового розслідування в калуській лікарні на Прикарпатті

Чотири догани - результат службового розслідування в калуській лікарні на Прикарпатті

Чотири догани - результат службового розслідування в калуській лікарні на Прикарпатті
facebook

Висновки службового розслідування у Калуській ЦРЛ щодо смерті пацієнтки оприлюднили. Чотирьом медпрацівникам, яких родина померлої звинувачує у халатному ставленні до своїх посадових обов’язків, оголосили догани. Доньки померлої результатом розслідування не задоволені. Про це йшлося у програмі "Тема дня" на Суспільному.

Нагадаємо, подія трапилася 20-го травня. Пацієнтка чотири години чекала на допомогу медиків, але не дочекалася. Натомість керівництво лікарні порадило доньці хворої взяти таксі і самотужки доправити хвору до іншого медичного закладу. Жінка померла. Посмертний діагноз Розалії Магас – "обірвався легеневий тромб".

Не зуміли діагностувати легеневий тромб

Заступниця міського голови міста Калуша Наталія Табачук вважає: "На жодному з етапів цієї історії, – від найпершого звернення цієї жінки до первинної ланки, і на швидкій, і в центральній районній лікарні, – не зуміли діагностувати легеневий тромб, який став причиною смерті цієї жінки. Тут можна говорити про професійність лікарів, говорити про байдужість"

Наталія Табачук каже, що є зауваження до організації роботи приймального відділення. Тому наполягатимуть і ставитимуть перед генеральним директором Калуської центральної районної лікарні завдання зробити структурні зміни для поліпшення цієї роботи.

Стверджувати про халатне відношення комісія підстав не має

"Стверджувати про халатне ставлення чи неналежне надання допомоги комісія підстав не має", – вважає заступник гендиректора Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця.

Він розповідає, що комісія, яка проводила службове розслідування, опрацювала багато документів, які стосувалися випадку надання допомоги хворій. Вивчали історію хвороби жінки та письмові й усні пояснення медичних працівників лікарні, які були дотичні до надання медичної допомоги жінці. Брали до уваги й висновки експерта Асоціації лікарів-анестезіологів України та паталого-анатомічного розтину.

Перебіг подій не вплинув би на фатальний фініш

"Комісія має достатньо підстав для того, щоб вважати, що перебіг подій не вплинув би на фатальний фініш випадку захворювання чи стану. Разом з тим, в ході розслідування виявлені тактичні помилки, які будуть враховані в майбутньому при організації роботи приймальних відділень. Поки що їх у нас три", – стверджує Валерій Паляниця.

За його словами, у результаті розслідування оголошені догани за недостатній контроль з організації деяких моментів медичному директору стаціонарної допомоги Наталії Кінаш, лікарю приймального покою, лікарю-реаніматологу і лікарю-кардіологу.

"В комісію входили лікарі-спеціалісти як нашого стаціонару, так і лікарі з Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, станції швидкої медичної допомоги. І під час службового розслідування ухвалено рішення продовжити роботу комісії з метою оцінки роботи приймальних покоїв і виведення рекомендацій щодо налагодження горизонтальних зв’язків між закладами, оскільки всі в стадії реформи, і трошки складно воно виглядає. І заодно взаємодії між службами в середині лікарні", – говорить заступник гендиректора лікарні Валерій Паляниця.

Ми доведемо цю справу до кінця

Натомість донька померлої Наталія Чекаловська не задоволена таким результатом службового розслідування: "Я не знала, що сьогодні була комісія. Про її висновки я також не знаю. Ми на цьому не зупинимося. Ми подали заяву у поліцію. Розслідують. Телефонували сьогодні моїй сестрі. Сказали, що будуть розбиратися. Ми доведемо цю справу до кінця".

Наталія Табачук каже, що існує порядок таких розслідувань з медичної точки зору: "Медична рада цієї установи розслідує детально. І в обов’язковому порядку ці висновки передаються в департамент охорони здоров’я ОДА для експертної оцінки і вжиття дій. Це роблять виключно фахівці".

До слова, смерть Розалії Магас, яка чотири години чекала на допомогу від медиків у Калуській центральній районній лікарні, розслідувала комісія Калуської міської ради.

Заступниці міського голови Калуша Наталії Табачук та генеральному директору КНП "Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області" Івану Красійчуку оголошено догани за недостатніcть дієвого контролю щодо виконання обов’язків медичного персоналу Калуської ЦРЛ.

На початок