Роздільний збір сміття у Чернівецькій громаді: чому не встановили контейнери для пет-пляшок

Роздільний збір сміття у Чернівецькій громаді: чому не встановили контейнери для пет-пляшок

Роздільний збір сміття у Чернівецькій громаді: чому не встановили контейнери для пет-пляшок
Світлина ілюстративна. Фото: УНІАН

У Чернівцях з 1 березня мали встановити контейнери для збору пет-пляшок. Втім це відтермінували, бо у фірм з вивезення сміття виникли проблеми з закупівлею та доставкою контейнерів.

Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Ігор Крохмаль.

За його словами, контейнери встановлюватимуть поетапно, оскільки закупити потрібну кількість одразу компанії не зможуть. Спочатку встановлять приблизно 200 контейнерів, згодом — ще 300. Перші сітки для пляшок мають встановити у березні.

"Є проблеми із виготовленням та логістикою, оскільки підприємства, які виробляють ці контейнери здебільшого на сході. Але підприємства вже закупили матеріали та почали виготовляти контейнери", — розповів Крохмаль.

Загалом планують встановити приблизно 500 контейнерів. Спершу на майданчиках, де є понад чотири сміттєві баки. Наразі з компаніями погоджують графік встановлення сіток для пляшок.

Суспільне намагалося сконтактувати з підрядниками, аби дізнатися, коли встановлять контейнери для пляшок. У директора компанії "Укрвторресурси Буковина" вимкнений телефон, а керівник "Макс Клін Сіті" обіцяв прокоментував це згодом.

Що відомо

  • 7 лютого виконком змінив схему роздільного збору сміття – його будуть сортувати за технологією на три контейнери. Для цього встановлять окремий контейнер для збору пет-пляшок.
  • Роздільний збір сміття у Чернівцях запровадили з 1 серпня — розмістили контейнери з надписом "вторинна сировина". Туди треба викидати скло, метал, пластик та папір. Для решти — є смітник з наліпкою "органічні відходи".
  • Вивезенням сміття у громаді займаються підприємства "Макс клін сіті" та "Укрвторресурси-Буковина". "Макс Клін Сіті" вивозить сміття з Шевченківського району Чернівців, а також Чорнівки та Коровії. Першотравневий та Шевченківський райони міста обслуговує компанія "Укрвторресурси Буковина".

Читайте також

Експеримент з сортування сміття в Чернівцях: що роблять з відходами з двох контейнерів

У Чернівцях встановили контейнери для роздільного збору сміття: чи сортують відходи містяни

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

На початок