У Чернівецькій області при формуванні мереж спроможних медзакладів враховуватимуть гірську місцевість. Військова адміністрація протягом двох місяців має подати на затвердження в МОЗ бачення плану госпітального округу, пізніше — захистити його в Міністерстві охорони здоров'я.
Про це на брифінгу в Чернівецькій ОВА сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Пологове відділення Путильської лікарні при формуванні спроможної мережі можуть закрити, повідомив Суспільному директор Путильської лікарні Климентій Михайлюк. Торік НСЗУ не уклала договір, бо у закладі за пів року прийняли на одні пологи менше, аніж мінімальна кількість — 74 з 75 потрібних. За словами Михайлюка, пологове виділення потрібне через велику відстань до будинків і погану інфраструктуру.

"Ми вже не контрактуємо заклади, в яких менш як 150 пологів на рік, бо при меншій кількості пологів не досягається якість. Коли акушер-гінеколог не постійно приймає пологи, то може бути допущена лікарська помилка, яка може мати негативні й фатальні наслідки", — сказав Ляшко.
Водночас у спроможній мережі, за словами міністра, повинна бути врахована доступність з розумінням того, що відбувається на конкретній території. Тому міністерство охорони здоров'я надало областям два місяці, щоб у регіонах пропрацювали мережу закладів та захистили її в МОЗ.
"У когось гірська місцевість, у когось річкова, у когось малозаселені регіони, де не можна перейти до таких банальних цифр. Але ключове — щоб ми забезпечили доступність до медичної допомоги, в тому числі й у селах. Вони особливо під час воєнного стану, коли були проблеми з пальним, логістикою, не мають доступності ні до аптек, ні до медичної допомоги", — сказав Ляшко.
За словами Віктора Ляшка, загалом інфраструктурний етап медичної реформи повинен вирішити три ключові індикатори: доступність, якісь та безоплатність медичної допомоги.
Що відомо
- В Україні розпочинається третій етап медреформи — створення спроможної мережі лікарень. ОВА протягом двох місяців мають подати на затвердження в МОЗ власне бачення плану госпітального округу та формування спроможної мережі.
- У госпітальний округ області потрапили 10 лікарень. Дві з них стануть надкластерними, три – кластерними, п’ять – загальними. Планують, що надкластерними будуть Чернівецька обласна клінічна лікарня та Центральна міська лікарня.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини