МЗС України спростувало заяви росіян про "радіологічний матеріал для провокацій" у портах Одеської області

МЗС України спростувало заяви росіян про "радіологічний матеріал для провокацій" у портах Одеської області

Будівля Міністерства закордонних справ України
Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

Твердження Росії про те, що Україна отримала радіологічний матеріал для “провокації”, є фейковою новиною. Україна суворо дотримується принципу нерозповсюдження ядерної зброї. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко у відповідь на розповсюдження російським МЗС інформації, що у порти Одеської області начебто було доставлено радіоактивні матеріали.

“Не вводьте себе в оману підручником російської пропаганди. Росіяни часто звинувачують інших у тому, що самі планують”, — написав Ніколенко.

Що саме заявила Захарова про "радіологічні матеріали для провокацій"

1 березня речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що через порти Одеси і Чорноморська, які задіяні в зерновій угоді, могли доправляти в Україну радіоактивні матеріали, передають "РИА Новости".

"16 лютого в порт Чорноморська в обхід митного огляду з території однієї з європейських держав доставили контейнери з радіоактивними речовинами та англомовним маркуванням. 19 лютого в порт Одеси на одному із суховантажів доставили аналогічні контейнери, що містять радіоактивну речовину "Каліфорній-252", яку, як повідомляють, активно застосовують під час перевірки на цілісність ядерних реакторів АЕС. Під час її приймання в порту було відключено систему радіоактивного моніторингу", — йдеться в коментарі Захарової, опублікованому на сайті МЗС РФ.

Захарова також додала, що "не може не викликати занепокоєння і те, що подібні події відбуваються в безпосередній близькості від Придністров'я".

В уряді Молдови відреагували на заяви Захарової, які назвали "брехнею і спекуляціями"

"Щодо нещодавніх заяв, у яких знову згадується придністровський регіон нашої країни, то ми не коментуємо брехню і спекуляції. Державні установи стежать за ситуацією і не підтверджують інформацію, поширювану російською стороною. Закликаємо зберігати спокій і отримувати інформацію з офіційних джерел Республіки Молдова", — заявили в уряді Молдови.

Читайте також

Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн

РФ розглядає Придністров’я як авіаносець, направлений на Молдову, і на Україну — політолог

На початок