Річниця обстрілу Київської телевежі: як це було
Річниця обстрілу Київської телевежі: як це було
фото: Суспільне

1 березня 2022 року РФ обстріляла Київську телевежу: тоді загинуло п’ятеро людей та стільки ж отримали поранення. Технічний директор Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Сергій Семерей розповів Суспільному, як на початку вторгнення Росія намагалася вимкнути українське ТБ.

Київська телевежа була першою телевежею, яка постраждала від обстрілу РФ. По ній запустили три ракети: одна з них потрапила в основу, інша – в технічну будівлю. Третя впала на вулиці Іллєнка, пошкодивши спорткомплекс та автівки. Тоді загинули п’ятеро мирних людей, зокрема телеоператор одного з каналів.

Через обстріл низка загальнонаціональних каналів призупинили мовлення. За словами технічного директора, ракети пошкодили фідери живлення та лінії подачі каналів зв’язку, які йдуть по стволу вежі на 200 метрів на передавальний центр.

Проте впродовж доби мовлення вдалося відновити, проте РФ продовжувала обстрілювати об’єкти телекомунікацій в інших регіонах України.

"Найбільше була обстріляна Рівненська телевежа 14 березня: була повністю зруйнована будівля і загинули люди. 16-го атакували Вінницьку телевежу. Харківська за час війни обстрілювали 4 рази, навіть скидали бомби. Це такі найпотужніші обстріли, аби правдива інформація не доносилася до людей", — зазначив Семерей.

Він зауважив, що росіяни пошкодили 6 телевеж, зокрема у селі Байрак, Балаклії, Ізюмі на Харківщині, коли відступали із Херсона. Якщо вона знаходиться на підконтрольній території, то сигнал тимчасово переносять на якісь інші об’єкти.

"Там де телевежі впали, треба будувати нові. Найскладніше відновлювати там, де йдуть бойові дії. В нас це Харків, який був в оточенні. Під час активної фази війни на Харківщині ми декілька разів відновлювали мовлення після чергових обстрілів", — розповів технічний директор.

По всіх таких випадках відкриті кримінальні справи, які розслідує прокуратура. Інформація по ним поки що закрита.

Читайте також

Для підсилення українського телесигналу в прикордонні: на Чернігівщині планують побудувати кілька телевеж

"Ми перемогли зимовий терор": Дмитро Кулеба назвав п'ять поразок Путіна в Україні

На початок